Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Уряд ухвалив законопроєкт про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення

Уряд ухвалив законопроєкт про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення

Великим підприємствам доведеться моніторинг викидів та щорічно звітувати

Уряд ухвалив законопроєкт про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення
фото pixabay.com

Кабмін ухвалив законопроєкт «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення, який передбачає запровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля. Про це у своєму телеграм-каналі написав прем’єр –міністр Олексій Гончарук.

«Інтегрований дозвіл – це перелік вимог до обсягів забруднення та необхідних заходів для зменшення впливу підприємств на довкілля», – пояснив він та додав, що в країнах ЄС усі великі підприємства обов’язково отримують такий дозвіл.

Прем’єр також наголосив, що підприємства матимуть здійснювати моніторинг викидів та щорічно звітувати про дотримання умов інтегрованого дозволу.

«Якщо підприємство не звітує, систематично порушує умови дозволу або не виконує його умови, йому можуть анулювати інтегрований дозвіл. Це означає, що робота підприємства буде зупинена, поки не будуть виконані всі умови дозволу», – зазначив Гончарук.

За його словами, запровадження цього дозволу сприятиме модернізації виробництва та впровадженню нових найкращих доступних технологій. А також призведе до зменшення промислового забруднення, покращення стану довкілля та здоров’я людей.

За даними Інституту оцінки та вимірювання показників здоров’я, у 2016 році в Україні забруднення атмосферного повітря призвело до понад 58 000 смертей. Забруднення довкілля на глобальному рівні спричиняє близько 16% передчасних смертей щорічно.

Нагадаємо: раніше цього місяця Держекоінспекція в ході перевірки одного з заводів Ахметова виявила порушень на понад 10,6 млн грн.

Як повідомлялось, у лютому на НПЗ Коломойського не пустили екоінспекцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті