Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Дубілет розповів про корупцію під час розробки е-акцизної марки для ліків

Дубілет розповів про корупцію під час розробки е-акцизної марки для ліків

За його словами, організатори схеми вже отримали 20 млн грн держфінансування і розраховували ще на 369 млн грн

Дубілет розповів про корупцію під час розробки е-акцизної марки для ліків
Дмитро Дубліет
фото facebook.com/dubilet

Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет спільно з Мінекономіки повідомив Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) про можливу схему при розробці програмного забезпечення електронної акцизної марки. Про це міністр розповів у своєму телеграм-каналі.

«Хочу розповісти про дивовижну схему, яку ми виявили разом з Міністерством економіки. Організатори вже отримали фінансування в розмірі 20 млн грн державних коштів, і в майбутньому розраховували отримати на компанію у Гонконзі від 369 млн грн», – написав Дубілет.

Він розповів, що наразі спільно з Мінфіном, Мінекономіки та іншими органами працює над е-акцизною маркою, яку планують спочатку запустити на алкоголь, а потім – для ліків і деяких інших груп товарів (не обов'язково підакцизних).

За його словами, сама історія і розгорілавсь навколо ліків. Як вдалось виявити, в 2019 році Асоціація виробників ліків, яка об'єднує найбільших гравців ринку, домовилася з державою про спільну боротьбу з підробками. Асоціація в цьому зацікавлена, бо вони призводять до падіння продажів, а держава – бо підробки несуть небезпеку для здоров'я громадян та призводять до неплатежів до бюджету, розповів Дубілет. За словами міністра компанії, які входять до Асоціації «зраділи та витратили біля $1 млн на розробку софту і вже були готові передавати його державі».

«І тут почалося щось дивне. Несподівано держава каже Асоціації, що розроблений софт таки не потрібен. Замість цього буде розроблятися інший софт – з б̶л̶е̶к̶д̶ж̶е̶к̶о̶м̶ блокчейном… Запускається інвестиційний конкурс, в якому перемагає компанія з Гонконгу. Компанія стверджує, що розробить софт за 369 млн грн і збирається повернути собі ці гроші через ліцензійні платежі від учасників ринку (ось це компанії, які вже витратили $1 млн на створення софта, напевно, здивувалися!)», – зазначив він.

Окрім того, за словами Дубілета, в Україні була створена ТОВ, співвласником якої стала ця компанія з Гонконгу. І ця ТОВ отримала від держави 20 млн грн фінансування, на які вона і повинна була розробити цей софт.

Нагадаємо: раніше міністр фінансів Оксана Маркарова розповіла, коли електронну акцизну марку буде запущено в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті