Захворіло у світі
12,934,317
Померло у світі
569,697
Вилікувалось у світі
7,139,985
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
НБУ має намір подати апеляційні скарги на рішення щодо наглядової ради Ощадбанка

НБУ має намір подати апеляційні скарги на рішення щодо наглядової ради Ощадбанка

Центробанк вважає таке рішення суду втручанням до сфери своєї виключної компетенції

НБУ має намір подати апеляційні скарги на рішення щодо наглядової ради Ощадбанка
Фото Julia Berezovska/ Press office NBU

Національний банк України (НБУ) не погоджується з рішеннями суду за позовами колишніх голови і членів наглядової ради Ощадбанку та оскаржить їх у суді вищої інстанції. Про це повідомляється на веб-сайті НБУ у четвер.

«Нацбанк має намір подати апеляційні скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 та 19 лютого, якими задоволено позовні заяви колишнього голови наглядової ради Ощадбанку Шевкі Аджунера, а також екс-членів наглядової ради Дмитра Власова та Олексія Резнікова», – зазначається у повідомленні.

Суд визнав протиправними та скасував рішення Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Нацбанку про відмову у погодженні їхніх кандидатур на посади голови та членів наглядової ради Ощадбанку. 

Згідно з повідомленням, погодження керівників банків, у тому числі голови та членів наглядової ради, є виключно компетенцією Нацбанку відповідно до статті 42 закону про банки.

За даними НБУ, зокрема, Шевкі Аджунер одночасно, обіймаючи посаду голови наглядової ради Ощадбанку, головує також у наглядових радах Укренерго та Укрзалізниці, які є клієнтами банку: потенційний конфлікт інтересів.

Стосовно Дмитра Власова у повідомлені зазначається, що результати співбесіди продемонстрували неналежний рівень його професійної підготовки.

Як повідомлялося, члени наглядової ради Ощадбанку, кандидатури яких відхилив Нацбанк, були обурені рішенням банківського регулятора та заздалегідь попередили про намір відстоювати свою репутацію в суді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті