Мінінфраструктури позбавила аеропорт «Бориспіль» пільгових умов

Мінінфраструктури позбавила аеропорт «Бориспіль» пільгових умов

Під тиском Антимонопольного комітету усувають дискримінацію регіональних летовищ

Мінінфраструктури позбавила аеропорт «Бориспіль» пільгових умов
Фото Facebook Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

Міністерство інфраструктури України вирішило вирівняти тарифні умови для всіх аеропортів. Про це повідомляється на веб-сайті міністерства у четвер.  

«Мінінфраструктури повертає справедливий рівень ставки плати за аеронавігаційне обслуговування на підході та в районі аеродрому, який діяв до червня минулого року і чітко розрахований за принципами Євроконтролю. Обґрунтованість нової ставки – єдиної для всіх аеропортів по всій країні – підтверджена Центральним бюро маршрутних зборів Євроконтролю», – зазначається у повідомленні.

Згідно повідомленню, дискримінаційна тарифна політика, яка діяла в авіаційній галузі шість місяців, суперечить стратегії розвитку регіональних аеропортів України.

У повідомленні нагадується, що рішенням Мінінфраструктури 4 червня 2019 року було встановлено дві ставки плати за аеронавігаційне обслуговування на підході та в районі аеродрому: EUR411 і EUR210 – перша прийнята для всіх аеропортів, а друга спеціально для Міжнародного аеропорту «Бориспіль». 

«Міністерство встановлює рівні правила на ринку авіаційних послуг та усуває порушення законодавства на вимогу Антимонопольного комітету України. Ситуації, в якій для одного суб’єкта господарювання держава створює окремі переваги і погіршує умови для діяльності інших, – більше не буде», – відзначається у повідомленні.

Разом з тим, за оцінкою Мінінфраструктури, наразі в країні діють ставки, які не забезпечують компенсацію національної бази витрат для послуг з аеронавігації.

В міністерстві запевняють, що перегляд ставок плати за аеронавігаціне обслуговування фактично не вплине на вартість авіаквитків. За відкритою інформацією учасників ринку та міжнародних авіаційних організацій, вартість послуг за аеронавігаційне обслуговування у кінцевій вартості квитка складає не більше 3%, що становитиме від EUR0,1 до EUR 1 для пасажира. 

Як повідомлялось, Украерорух у січні-2020 забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням 21 503 рейси, що на 6,8% більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло