Майже 83% пенсіонерів отримують пенсії нижче прожиткового мінімуму – Мінсоцполітики

Майже 83% пенсіонерів отримують пенсії нижче прожиткового мінімуму – Мінсоцполітики

В міністерстві спрогнозували зниження пенсійного забезпечення майбутніх пенсіонерів

Майже 83% пенсіонерів отримують пенсії нижче прожиткового мінімуму – Мінсоцполітики
фото www.msp.gov.ua/

82,7% пенсіонерів отримують пенсію до 4000 грн, а це нижче фактичного прожиткового мінімуму, що є ключовою проблемою яка потребує вирішення. Про це заявила перший заступник міністра соціальної політики України Наталія Ненюченко, передає пресслужба міністерства.

«За наявності обмеженого фінансового ресурсу солідарної пенсійної системи, тіньової зайнятості, тіньової виплати заробітної плати та враховуючи те що лише 5% працюючих приймають участь у системі недержавного пенсійного забезпечення (при цьому більшість сплачують внески не регулярно і в недостатньому розмірі), рівень пенсійного забезпечення майбутніх пенсіонерів буде знижуватися», – заявила Ненюченко.

Вона наголосила що неналежне державне регулювання інклюзивного середовища та доступних послуг не дає можливості людям похилого віку інтегруватися у соціум, вести повноцінне життя.

«Міністерством наразі розроблено проєкт Концепції по досягненню цілі 3.4. «Для людей похилого віку створені умови для активного життя, вони мають кваліфікований та сучасний догляд і гідне матеріальне забезпечення. Створені умови для безпечного добровільного пенсійного накопичення» програми діяльності уряду. Реалізація її положень сприятиме спрощенню системи солідарного пенсійного страхування, посиленню стимулів до сплати єдиного соціального внеску та виведення «з тіні» доходів. Стимулюватиме до накопичень на власну старість та їх захисту від зловживань у фінансовому секторі. Забезпечить розвиток та належне державне регулювання надання соціальних послуг особам похилого віку», – резюмувала заступниця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло