Захворіло у світі
1,337,749
Померло у світі
74,169
Вилікувалось у світі
275,883
Захворіло в Україні
1319
Померло в Україні
38
Вилікувалось в Україні
28
Виручка від експорту волоських горіхів у сезоні 2019/20 зросте на 25% – УПОА

Виручка від експорту волоських горіхів у сезоні 2019/20 зросте на 25% – УПОА

Україна зможе заробити на світовому ринку $155 млн

Виручка від експорту волоських горіхів у сезоні 2019/20 зросте на 25% – УПОА
Фото pixabay.com

Виручка від сукупного експорту волоського горіху, який залишається головною статтею плодоовочевого експорту України, у сезоні 2019/20 зросте на 25%. Про це повідомляється на веб-сайті Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Ми поліпшили прогноз експорту для України на сезон 2019/20 років… Україна зможе заробити на світовому ринку $155 млн від експорту всіх видів волоських горіхів, що буде приблизно на 25% більше, ніж в минулому сезоні. Середня експортна ціна в цілому за сезон, швидше за все, буде трохи вища за минулорічну», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, основний приріст відбудеться за рахунок збільшення обсягів експорту горіхів.

«Волоський горіх залишиться головною статтею українського плодоовочевого експорту, продовжуючи збільшувати розрив з ягодами. При цьому питома вага яблука в експорті знизиться ще більше, так як обсяги експорту впали більш ніж в два рази», – підкреслюється у повідомленні.

У повідомленні вказується, що за перші чотири місяці сезону (з жовтня-2019 по січень-2020 включно), Україна вже заробила $77,4 млн від експорту волоського горіха, що на 23% більше, ніж роком раніше.

При цьому питома вага горіха в шкаралупі в загальному експорті в натуральному вимірі досягає 50%, тоді як роком раніше вона була на 10-12 відсоткових пункти нижче. 

За даними УПОА, крім традиційного ринку збуту горіха в шкаралупі, яким для України є Туреччина, поставки нарощувалися також на такі ринки як Ірак, Азербайджан, Румунія, Болгарія, ОАЕ та Албанія.

Разом з тим, за оцінкою Асоціації, Грузія може перетворитися з ринку збуту в конкурента на експортному ринку волоського горіха для України і Молдови.

Як повідомлялося, Україна експортувала продукцію АПК на $2 млрд у січні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію