Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Продажі автомобілів в Китаї впали на 92% через коронавірус

Продажі автомобілів в Китаї впали на 92% через коронавірус

За підсумками всього лютого поставки можуть знизитися приблизно на 70%

Продажі автомобілів в Китаї впали на 92% через коронавірус
фото DR

Продажі автомобілів в Китаї в першій половині лютого обрушилися на 92%. Через спалах епідемії коронавірусу населення перестало ходити в автосалони, пише Bloomberg, на яке посилається Forbes.

При цьому в перший тиждень місяця зниження продажів досягло 96%, випливає зі звіту Китайської асоціації легкових автомобілів. Всього за підсумками місяця поставки можуть знизитися приблизно на 70%. За даними асоціації, це призведе до загального зниження на 40% за перші два місяці 2020 року.

Глава асоціації Цуй Догншу зазначив у звіті, що на початку лютого в автосалонах майже не було людей. Поступово відновлювати роботу дилери почали в другий тиждень місяця. Щоденні продажі виявилися на 89% меншими, ніж роком раніше, уточнив Догншу. Він допустив, що ситуація може покращитися в третій тиждень лютого.

Цифри підкреслюють, наскільки сильно постраждали продажі на найбільшому в світі ринку автомобілів, відзначає видання. Агентство нагадало, що ще до нинішньої кризи продажі машин в Китаї почали знижуватися в зв'язку з уповільненням зростання економіки і напруженості в торгових відносинах з США.

Напередодні міністерство торгівлі Китаю заявило, що разом з іншими відомствами вживатиме заходів щодо стабілізації продажів автомобілів і зниження впливу епідемії на попит. Також китайські політики обговорюють можливість продовження субсидій на придбання електромобілів, щоб пожвавити продажі, розповіли джерела, знайомі з питанням.

Нагадаємо, CNN окреслив, що змінилося в світі з появою коронавірусу: втрата компаніями прибутків, падіння цін на нафту, розвиток ненависті і ксенофобії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті