Наслідки коронавірусу: втрата компаніями прибутків, падіння цін на нафту, ненависть і ксенофобія
CNN окреслив, що змінилося в світі з появою коронавірусу

Внаслідок спалаху в Китаї епідемії коронавірусу великі бренди, такі як Starbucks, Nike, Versace, Michael Kors, Jimmy Choo, були змушені закрити тисячі магазинів в КНР на вимогу китайської влади. Філії, які залишаються відкритими, працюють в тільки в обмежені години і стикаються з рекордно низькою кількістю клієнтів, пише CNN.
Великих втрат також зазнала компанія Apple, яка не зможе досягти в поточному кварталі намічених показників. Disney, що має велику частку продажів у Китаї, за поточними прогнозами може втратити до $280 млн.
Дефіцит автозапчастин
Китай виробляє більше автомобілів, ніж будь-яка інша країна. Однак в даний момент багато заводів там залишаються закритими на вимогу уряду КНР. Тим часом великі світові автовиробники розраховують на поставки деталей з Китаю, який, наприклад, виготовляє найбільшу частку компонентів для електромобілів.
Попит на нафту падає вперше за 10 років
У зв'язку з тим, що поширення вірусу призвело до закриття багатьох фабрик і обмеження переміщення людей, кількість нафти, необхідна для підтримки глобальної економіки, різко скоротилася. Очікується, що світовий попит на нафту зменшиться на 435 000 барелів в перші три місяці 2020 року порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Страх перед вірусом призводить до расизму і ксенофобії
Спалах захворювань часто пов'язують із вживанням китайцями в їжу диких тварин. Це підживлює поширення ксенофобії та расизму по відношенню до китайців і загалом представників східної Азії.
Це також позначається і на бізнесі. Китайські ресторани і «Чайнатаун» зіткнулися з відчутним зменшенням відвідувачів в по всьому світу.
Сім'ї не можуть побачитися зі своїми недавно всиновленими дітьми
Плани багатьох американських сімей з усиновлення дітей з Китаю були зірвані через вірус – Держдеп рекомендує громадянам США, в тому числі прийомним батькам, не відвідувати Китай
Також зазначається, що понад 20 авіакомпаній призупинили польоти в Китай.
Нагадаємо, ICAO підрахувала, яких збитків зазнають авіаперевізники через китайський коронавірус.
Між тим, за оновленими даними онлайн-карти поширення китайського коронавірусу, кількість померлих від цієї інфекції складає вже 2014 людей, заразилося коронавірусом загалом 75 284 особи. Кількість пацієнтів, які одужали після хвороби, перевищує 15 000 людей.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].