Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Суд у США виніс вирок ватажку української мафії на прізвисько Пельмень

Суд у США виніс вирок ватажку української мафії на прізвисько Пельмень

Суд засудив Олексія Цвєткова до 16,5 року ув’язнення, відсидіти йому доведеться 12,5 року

Суд у США виніс вирок ватажку української мафії на прізвисько Пельмень
фото www.flickr.com/photos/23003830@N05/4534432514

Бруклінський федеральний суддя Брайан Коган, який минулого року засудив наркобарона Ель Чапо до довічного терміну плюс 30 років, виніс вирок українцю Олексію Цвєткову на прізвисько Пельмень. Про це пише ВВС.

Коган засудив 40-річного Цвєткова до 198 місяців ув'язнення (16,5 року). З них виходець з сім'ї радянського емігранта Андрія Спектора відсидить 12,5 року.

Суд у США виніс вирок ватажку української мафії на прізвисько Пельмень
Олексій Цвєтков (у білому). Фото: ВВС

Невисокий здоровань Цвєтков був одним з трьох ватажків бруклінської бригади, що не обзавелася самоназвою і іменується в судових документах «синдикатом». Іншими членами цього тріумвірату прокурори називають колишнього одесита Леоніда Гершмана, якого Коган раніше засудив до 16,5 року, і Віктора Зелігмана, якого DEA, федеральне управління по боротьбі з наркотиками, характеризує в закритих документах як другу людину в українській мафії в США.

У серпні 2016 року Зелігман вилетів з нью-йоркського аеропорту ім. Кеннеді в Туреччину і відтоді знаходиться в розшуку.

Дев'ять інших членів бригади визнали себе винними, але Цвєтков та Гершман вважали за краще віддати себе на милість присяжних. Тритижневий судовий процес закінчився в серпні 2018 року обвинувальним вердиктом.

Вуличний авторитет Пельменя ґрунтувався не тільки на його задерикуватості, але і на його старій судимості в справі так званої «Бригади з Брайтон-Біч», або «Бригади Барі», за іменем її ватажка Зіновія Барі. У 2005 році Цвєтков отримав у тій справі 78 місяців в'язниці і, не маючи американського громадянства, підлягав після звільнення депортації в Україну, але спритно її уникнув.

Чекаючи депортації в імміграційній в'язниці, він оголосив себе іудеєм і попросив відтермінування, пояснивши своє прохання тим, що в Україні його нібито очікували тортури як єврея. Він заявив імміграційному судді в березні 2010 року: «Зараз я відзначаю єврейські свята. Я не сповідую християнство». Суддя в результаті наказав залишити Цвєткова в США, пославшись на конвенцію проти катувань.

«Виявилося, що засуджений не є практикуючим юдеєм», – написали зараз судді Когану прокурори, які відзначили, що після арешту в Цвєткова виявили велике татуювання хреста на руці. На ньому також був натільний хрест з діамантами вартістю кілька десятків тисяч доларів.

Найбільш серйозним злочином, у причетності до якого, згідно з судовими документами, підозрюється Цвєтков, було вбивство Євгена Полякова, застреленого 20 років тому на бруклінській вулиці. Як писали судді Когану прокурори, Цвєтков, якому це вбивство не ставиться в провину, нібито надав для нього пістолет і сидів за кермом машини, в якій убивця втік з місця злочину.

У червні минулого року прокурори направили судді Когану розлоге клопотання, в якому закликали засудити Цвєткова майже до чверті століття в'язниці.

«Цвєтков небезпечний і наполегливо продовжує шкодити людям», – писали вони.

За їх словами, злочинна кар'єра Цвєткова почалася через кілька років після його приїзду в США. Коли йому було 17, він відібрав у людини золотий ланцюжок, погрожуючи клинком. І ланцюжок, і клинок потім знайшли в нього під час обшуку і покарали Цвєткова п'ятьма днями громадських робіт.

Після цього він відібрав у іншого потерпілого машину і розбив її. Його покарали роком умовно. За словами прокурорів, Цвєткова тричі заарештовували за інші дрібні злочини, але він незмінно відбувався легким переляком.

Коли йому перевалило за 20, він приєднався до «Бригаді Барі», яка займалася шахрайством, кришуванням і лихварством, крала чеки з поштових скриньок і, як майже всі такі угруповання Нью-Йорка, тримала підпільні гральні заклади, або катрани.

Згодом Цвєтков говорив дружині, що «Бригада Барі» відрізнялася ще більш буйною вдачею, ніж «синдикат».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті