Захворіло у світі
11,694,766
Померло у світі
540,157
Вилікувалось у світі
6,353,451
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Іспанський суд продасть два заарештовані російські судна

Іспанський суд продасть два заарештовані російські судна

РФ кинула своє судно «Заполяр’я» та екіпаж напризволяще заарештованим в іспанському порту. Тепер його продадуть за борги

Іспанський суд продасть два заарештовані російські судна
фото: Evgeniy Zhelezov / seafarers.com.ua/

Суд по комерційним спорам провінції Гранада (Іспанія) виніс рішення продати російське судно «Заполяр’я», що знаходиться з вересня 2018 року в південноіспанському порту Мотріль і яке винне за стоянку і портове обслуговування 1,6 млн євро.

Як повідомляє DW,капітан порту Фернандо Рамос підтвердив цю інформацію і пояснив, що виручені на торгах кошти підуть на оплату боргу і на заробітну плату російському екіпажу, фактично кинутому в порту

Разом з тим, капітан висловив здивування, чому власник «Заполяр'я» – Мурманське морське пароплавство (ММП) – довело ситуацію до крайності, не знайшовши своєчасно відносно невелику суму на покупку паливного мазуту.

Судно-балкер з вантажем технічної солі прямувало до Великобританії, коли змушене було зупинитися у іспанських берегів через відсутність коштів для придбання палива. Крім того, команда залишилася без води, продовольства і електроенергії – іспанці були змушені надати їм гуманітарну допомогу по лінії Червоного Хреста. Історія потрапила в російську і світову пресу, викликала скандал, після чого керівництво ММП запевнило команду і громадськість, що має намір в найкоротші терміни вирішити виниклі проблеми.

Однак питання з судном так і не було вирішено – борг перед портом постійно зростав і вже склав солідну суму, пояснив капітан Рамос. За його словами, торги будуть призначені в березні. 180-метрове судно, вартість якого оцінюється в 3,5 млн євро, з огляду на негативну кон'юнктуру ринку, швидше за все, буде продано лише за половину своєї ціни. Наразі «Заполяр'я» заарештовано. Екіпаж зможе покинути його лише по закінченню торгів.

Разом з тим капітан Рамос висловив здивування, чому компанія-власник «Заполяр'я» допустила його арешт і конфіскацію. Адже мова йде про нове і дороге судні.

Преса повідомляє також, що в аналогічній ситуації в країні знаходиться і інше судно ММП – «Північна Земля». Воно також заарештовано судом за борги і підлягає продажу з аукціону. Суховантаж стоїть в порту Авілес (північ Іспанії) з травня 2018 року. Перші торги відбулися в січні 2020 року, але покупців не знайшлося. Тепер має відбутися повторний аукціон, де судно оцінене в 3,8 млн євро, може бути продано за значно нижчою ціною.

Нагадаємо: в лютому минулого місяця Державне підприємство «СЕТАМ» (Агентство з розшуку та менеджменту активів) продало заарештований російський Boeing B 737/524 за майже 18 млн грн. Boeing прилетів із Москви в Україну ще у 2015 році. Проте залишився на території країни через борги російської компанії «Трансаэро», які виникли за обслуговування літаків та стоянку перед Міжнародним аеропортом «Київ» імені Ігоря Сікорського.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті