Україна стала одним з лідерів в світовому аграрному експорті

Україна стала одним з лідерів в світовому аграрному експорті

За 2019 рік Україна експортувала продукції АПК на рекордні $22,4 млрд

Україна стала одним з лідерів в світовому аграрному експорті
фото pixabay.com

За підсумками 2019 року Україна експортувала найбільші в історії обсяги соняшникової олії та соняшникового шроту. Про це свідчать дані Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

Зазначається, що минулого року обсяг експорту соняшникової олії зріс на 4% ($4,3 млрд), соняшникового шроту на 11% ($975 млн).

Україна стала одним з лідерів в світовому аграрному експорті

На друге місце в світі Україна вийшла за експортом ріпаку, збільшивши обсяги на 27% ($1,3 млрд).

Четверте місце країна посіла за обсягами експорту кукурудзи (+49%, $5,2 млрд), ячменю (+4%, $710 млн) та жита (-75%, %3,9 млн).  

Нагадаємо: за підсумками 2019 року Україна експортувала агропродовольства на суму $22,4 млрд , побивши рекордний показник 2018 року у $18,8 млрд. Таким чином, Україні вдалось другий рік поспіль оновити історичний рекорд аграрного експорту. За минулий рік частка продукції склала 44,6% у загальному експорті з країни.

Між тим, Українська зернова асоціація попередила, що відсутність звітності за викидами парникових газів при виробництві сільгоспкультур найближчим часом може зупинити український експорт ріпаку та кукурудзи на ринок ЄС.   

Експорт меду з України зріс у 2019 році на 12,7%, до 55 600 тонн.  

Як повідомлялося, Україна експортувала продукцію АПК на $2 млрд у січні-2020 – обсяг експорту цього року на 14% більші, ніж за відповідний період 2019-го.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло