Захворіло у світі
1,225,360
Померло у світі
66,524
Вилікувалось у світі
252,615
Захворіло в Україні
1251
Померло в Україні
32
Вилікувалось в Україні
25
Видобуток вугілля є невигідним на тлі падіння ціни на газ – Оржель

Видобуток вугілля є невигідним на тлі падіння ціни на газ – Оржель

Між тим, міністр вважає, що зниження ціни на газ дозволить приймати важливі рішення в енергетичному секторі

Видобуток вугілля є невигідним на тлі падіння ціни на газ – Оржель
Олексій Оржель
фото www.president.gov.ua/

Через значне зниження ціни на газ його використання є більш вигідним, ніж видобуток вугілля. Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, передає Інтерфакс-Україна.

«Потрібно максимально відверто говорити з людьми, що працюють важкою працею шахтаря, про те, що їх виробництво нерентабельне. З тією ціною, яка буде на газ влітку, простіше спалювати газ, ніж видобувати вугілля», – заявив він на Ukrainian energy forum 2020 у вівторок .

У той же час, вважає він, зниження ціни на газ дозволить приймати важливі рішення в енергетичному секторі, зокрема, про відмову від субсидування населення щодо споживання газу.

«Це (зниження ціни газу – ред.) дає шанс відмовитися від субсидованої ціни на газ. Ми маємо дуже важливий історичний момент, щоб цим скористатися. Щоб українці відчули перевагу ринкової ціни, щоб ми перестали політично впливати на ціну. І ми дивимося не тільки на ціну газу, але і на ціну електроенергії», – сказав Оржель.

Міністр також зазначив, що низька ціна газу може стати чинником, що сприяє відмові інвесторів від вкладення грошей у видобуток цього ресурсу, в той же час дасть можливість будувати газову генерацію для балансування поновлюваних джерел енергії.

Нагадаємо: під час нараді працівників вугільної галузі у президент Володимир Зеленський поставив перед Олексієм Оржелем завдання обмежити імпорт вугілля та електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію