КНР збільшує експорт палива після зниження внутрішнього попиту

КНР збільшує експорт палива після зниження внутрішнього попиту

Експорт нафтопродуктів з Китаю значно перевищив минулорічні обсяги

КНР збільшує експорт палива після зниження внутрішнього попиту
фото pixabay.com

Китай нарощує експорт палива, щоб компенсувати втрати внутрішнього попиту, пов'язані зі спалахом коронавірусу, так і не зумівши запобігти профіциту за допомогою скорочення обсягів переробки. Про це повідомляє Reuters.

За даними джерел в торгівлі і галузевих аналітиків, експорт нафтопродуктів з Китаю виріс до рівня, що значно перевищує показники минулого року, в той час як інші країни Азії також зіткнулися зі слабким попитом через епідемію коронавірусу.

Попит на нафтопродукти в Китаї в першому кварталі, як очікується, знизиться на 35,7% в річному вираженні, що призведе до профіциту на місцевому ринку в 27,1 млн тонн, повідомив дослідний інститут China National Petroleum Corp (CNPC).

«Загальний обсяг експорту чистих продуктів становить 156 000 тонн на добу, в порівнянні з 139 000 тонн за той же період минулого року, що на 12% вище в річному вираженні», – сказав Олександр Бут, керівник відділу аналізу компанії Kpler, що спеціалізується на сировинному ринку.

Консалтингова компанія SIA Energy, що базується в Пекіні, повідомила, що в першому кварталі чекає зростання загального обсягу експорту нафтопродуктів на 58 000 барелів на добу, або на 3,9%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Обмеження на поїздки найсильніше позначилися на транспортному паливі, що спонукало Китай збільшити обсяги експорту цих видів палива найбільше, кажуть джерела в торгівлі і аналітики.

Нагадаємо: кількість пацієнтів в Китаї, у яких виявлено коронавірус COVID-19, продовжує зростати. У той же час вірус продовжує поширюватися за межами КНР. Випадки зараження виявлені в 36 країнах, число тих, що заразилися досягло 2438 чоловік. Таким чином, загальна кількість інфікованих по всьому світу перевищило позначку 80 000 осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті