Ковальчук йде з посади в.о. глави «Укренерго»

Ковальчук йде з посади в.о. глави «Укренерго»

Він заявив, що «не розділяє поточну політику в галузі, а особливо політизацію суто економічних процесів на ринку електроенергетики»

Ковальчук йде з посади в.о. глави «Укренерго»
Всеволод Ковальчук
фото Facebook Всеволод Ковальчук

Виконувач обов'язків глави «Укренерго» Всеволод Ковальчук сьогодні, 26 лютого, оголосив про свою відставку. Про це він сам повідомив у Facebook.

За його словами, це рішення після понад чотирьох років роботи далось йому непросто.

«Як результат чотирьох років наших зусиль: значно зросла продуктивність праці, в рази збільшилася середня заробітна плата нашого персоналу і зараз вона майже вдвічі вища за середню по країні.
Обсяги будівництва і модернізації магістральної мережі, кількість проектів на стадії реалізації – найбільші за всю історію компанії. Аварійність в мережах – найнижча», – зазначив Ковальчук.

Він додав, що вже підписані угоди з міжнародними фінансовими організаціями забезпечать ще кілька років гарантованих джерел для інвестицій в подальше оновлення і будівництво.

«Це була робота під надзвичайним тиском, в умовах постійних спроб дискредитації, бо контролю над оператором системи хочуть усі: кожен виробник, хоч державний, хоч приватний. Імпортери, експортери, інвестори в нові генеруючі потужності, великі промислові споживачі тощо. І щоб долати цей тиск потрібна підтримка і воля. Бажано від тих, хто безпосередньо відповідає за політику в електроенергетичній галузі. Так, органом управління «Укренерго» після анбандлінгу є Міністерство фінансів, і я вдячний Мінфіну за підтримку процесу відділення та успішну корпоратизацію компанії», – написав Ковальчук.

За його словами, впродовж тривалого часу робота «Укренерго» блокується діями або бездіяльністю Мінекоенерго, аж до того, що ми змушені були захищати інтереси компанії в судовому порядку. Сертифікація «Укренерго» як незалежного оператора за європейськими стандартами (що є, зокрема, обов’язковою умовою до інтеграції в європейську енергомережу) безпідставно відтермінована на невизначений термін, бо необхідні зміни в законодавство так і не були ініційовані профільним Міністерством, незважаючи на наші численні звернення, підкреслив він.
«Рішення в сфері підтримки виробників з відновлюваних джерел та щодо виконання спеціальних обов’язків по забезпеченню гарантованих цін для населення (ПСО) систематично викривлюють ринок електроенергії. Відсутність чіткої політики в сфері відновлюваної енергетики та створення нових генеруючих потужностей, систем акумуляції енергії тощо створюють загрози для стабільного функціонування енергосистеми вже в найближчому майбутньому та зменшують інтерес закордонних інвесторів на користь локального великого бізнесу», – підкреслив Ковальчук.

Він заявив, що «не розділяє поточну політику в галузі, а особливо політизацію суто економічних процесів на ринку електроенергетики».

«Блокування діяльності стратегічних підприємств, порушення букви та духу міжнародних зобов’язань, бездіяльність, популізм і адміністративний тиск я зневажаю та вважаю для себе неприйнятним працювати в подібних умовах», – підсумував Ковальчук.

Нагадаємо: за оперативними даними в 2019 році відсоток виконання інвестпрограми НЕК «Укренерго» склав 95,2%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті