Низку свідків у справі про збитий над Донбасом «боїнг» засекретять

Низку свідків у справі про збитий над Донбасом «боїнг» засекретять

9 березня відбудеться судовий процес над трьома росіянами та українцем

Низку свідків у справі про збитий над Донбасом «боїнг» засекретять
фото www.flickr.com/photos/saone/14737516914

13 свідків у справі про катастрофу малазійського Boeing рейсу МН17 на Донбасі залишаться засекреченими. Про це із посиланням на обвинувальний висновок, передає DW.

Прокуратура Нідерландів вважає, що здоров'я і безпеку свідків у справі MH17 знаходяться під загрозою. При цьому одному з них відмовлено в анонімності, так як гарантувати її «практично неможливо». При цьому всі свідки, які знаходяться під захистом, отримають кодове позначення, заявили в міністерстві юстиції країни.

Процес розпочнеться 9 березня та відбуватиметься в будівлі суду суворого режиму, розташованому у амстердамського аеропорту Схіпхол. Судовий процес відбуватиметься у відношенні трьох громадян РФ і одного українця, яких звинувачують в причетності до загибелі 298 осіб, які перебували на борту малайзійського літака.

Троє росіян – це колишній «міністр оборони» так званої «ДНР» Ігор Гиркин (Стрєлков), генерал-майор Сергій Дубинський (на прізвисько «Похмурий»), полковник Олег Пулатов («Гюрза»), та громадянин України – Леонід Харченко («Крот»).

На початку лютого національна прокуратура Нідерландів висунула проти них офіційні звинувачення. Росія не видає своїх громадян, тому обвинувачені навряд чи будуть особисто бути присутньою в суді. Кримінальну справу налічує близько 30 000 сторінок.

Нагадаємо: пасажирський Boeing -777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули.

У травні 2018 року міжнародна слідча група заявила, що ЗРК «Бук», який збив літак, прибув з російської військової частини.

Міжнародна слідча група переконана, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс «Бук», використаний для запуску ракети, належав до 53-ї Зенітної ракетної бригади підрозділу збройних сил РФ, дислокованій у Курську. Дослідники дійшли цього висновку після проведення широкомасштабного порівняльного аналізу.

 Справи підозрюваних у збитті рейсу МН17 малайзійських авіаліній будуть розглядатись в рамках національної юрисдикції Нідерландів. 

В червні цього року Служба безпеки України (СБУ) оголосила підозри фігурантам справи про збиття Боїнга-777 рейсу МН-17 над Донбасом. Підозри оголошені громадянам РФ Ігорю Гиркину, Сергію Дубинському і Олегу Пулатову та українцю Леоніду Харченку. Імена цих підозрюваних фігурують в доповіді слідчої групи Bellingcat, яка вийшла напередодні офіційної прес-конференції слідчої групи. Всього в доповіді перераховано 12 осіб, трьох з них вже немає в живих. Згідно з повідомленням, це не всі підозрювані і наразі триває досудове розслідування.

Восени 2019 року слідство у справі про катастрофу пасажирського літака Boeing, збитого ракетою в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, виступило з новими звинуваченнями щодо Росії і сепаратистів на сході України. Міжнародна слідча група (JIT) опублікувала записи перехоплених розмов, які  вели лідери сепаратистів і високопоставлені російські чиновники і військові.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло