Чверть усіх твітів про «несправжність» кліматичної кризи створюють боти – дослідження

Чверть усіх твітів про «несправжність» кліматичної кризи створюють боти – дослідження

Дехто докладає значних зусиль, щоб люди й далі не вірили в глобальне потепління

Чверть усіх твітів про «несправжність» кліматичної кризи створюють боти – дослідження
фото DR

Дослідники Університету Брауна вивчили 6,5 млн твітів, опублікованих в той період, коли президент США Дональд Трамп оголосив про вихід США з Паризької угоди, тобто напередодні і після 1 червня 2017 року.

Новий аналіз опублікованих в Twitter повідомлень виявив, що кожного дня 25% усіх твітів, що стосуються кліматичної кризи, створюють боти, повідомляє The Guardian.

Приголомшливий рівень активності ботів в Twitter щодо тем, пов'язаних з глобальним потеплінням і кліматичною кризою, спотворює онлайн-дискурс, наповнюючи соцмережі запереченням наукових фактів про клімат, зазначають дослідники.

Аналіз мільйонів твітів виявив, що боти, як правило, підтримували дії президента Трампа щодо виходу США з Паризької кліматичної угоди і поширювали дезінформацію про науку.

Як уточнюється, боти – це тип програмного забезпечення, направлений на створення твітів, ретвітів, лайків або прямих повідомлень у Twitter під виглядом акаунта справжньої людини.

«Ці дані свідчать про суттєвий вплив механізованих ботів на посилення негативних повідомлень про зміну клімату, в тому числі підтримку дій Трампа», – йдеться в дослідженні.

Активність ботів зростала ще більше, коли йшлося про поширення фейкових наукових даних – до 38%, і про підтримку нафтового гіганта Exxon – 28% ботів.

І навпаки, в темах щодо практичних дій урядів стосовно того, щоб знизити прояви кліматичної кризи, активність ботів падала до 5%.

«Ми завжди задавалися питанням, чому в соцмережах так поширені постійні заперечення щодо чогось, що досить обґрунтовано пояснюється наукою», – зазначає Томас Марлоу, кандидат наук Університету Брауна, який керував дослідженням.

За словами науковця,  він був здивований, що боти відповідальні за чверть усіх твітів, пов’язаних з кліматом. «Після цього дослідження я зрозумів, що «вау, це, здається, дійсно дуже багато», – сказав він.

Трамп постійно поширював дезінформацію про кліматичну кризу, називаючи глобальне потепління «обманом» і вигадкою китайців, які нібито хочуть таким чином пригальмувати американську економіку.

Адміністрація Трампа скасувала будь-які заходи, спрямовані на скорочення викидів парникових газів, включаючи норми щодо викидів автомобілів і обмеження на електростанції, що працюють на вугіллі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті