Захворіло у світі
11,622,741
Померло у світі
538,079
Вилікувалось у світі
6,302,689
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Європейські вчені придумали нову конструкцію морських вітряних турбін

Європейські вчені придумали нову конструкцію морських вітряних турбін

Вітрогенератор побудований з опорою на унікальну телескопічну технологію

Європейські вчені придумали нову конструкцію морських вітряних турбін
фото Shutterstock

У Європі почали встановлювати морські турбіни оновленої конструкції, що робить їх доставку і збір дешевшими і практичнішими.

Кожна така турбіна потужністю в 5 мегават побудована з опорою на новітню телескопічну технологію. Вона дозволяє здійснювати збірку конструкції на суші; потім її доставляють в море за допомогою звичайних буксирів. На місці вежа вітрогенератора, яка подорожує в «складеному» вигляді, розсувається на робочу висоту як телескопічна труба, розповідає Euronews.

Вчені звертають увагу на простоту монтажних робіт, які не потребують дорогого обладнання.

«Наш прототип складається з двох основних елементів. Перший – це плавуча платформа, яка якорями кріпиться до морського дна. Другий – це телескопічний пристрій, що дозволяє розгорнути вишку до потрібного положення», – пояснює інженер Хуан Мануель Санчес Херреро.

Інженери стверджують, що нова технологія може стати універсальною для збірки і доставки в море вітрогенераторів нового покоління з максимальною потужністю в 12 мегават.

Новинка забезпечує електрикою 5 тисяч будинків на острові Гран-Канарія.

 Фахівці стверджують, що знайшли рішення головної проблеми – як забезпечити стійкість конструкції в морських хвилях.

«Офшорна вітряна турбіна – найскладніше, що може бути, мова йде про генератор роторного типу, його центр ваги розташований на висоті, що і створює загрозу стійкості, – пояснює інженер Хосе Серна. – Виходячи з цього, ми вибрали телескопічну технологію: з нею у час транспортування ротор залишається на внизу, це гарантує стабільність конструкції».

Наступним кроком буде виведення цієї технології на ринок.

«У нас є кілька варіантів. Ми можемо створити демонстраційний майданчик на Канарських островах, встановити тут 3-5 морських вітрогенераторів, зібраних за нашою технологією, – розповідає менеджер проекту Хав'єр Ньєто. – А можемо зробити ставку на більший майданчик і розмістити там уже 50-70 вітряків. Зауважу, що ринок офшорних технологій розвивається дуже повільно, ми будемо діяти поетапно. Наша технологія, безумовно, буде затребувана до 2024 року», – вважає Ньєто.

Нагадаємо, у США відкриють перший у світі металургійний завод, який працює на енергії вітру.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті