Європейські вчені придумали нову конструкцію морських вітряних турбін
Вітрогенератор побудований з опорою на унікальну телескопічну технологію

У Європі почали встановлювати морські турбіни оновленої конструкції, що робить їх доставку і збір дешевшими і практичнішими.
Кожна така турбіна потужністю в 5 мегават побудована з опорою на новітню телескопічну технологію. Вона дозволяє здійснювати збірку конструкції на суші; потім її доставляють в море за допомогою звичайних буксирів. На місці вежа вітрогенератора, яка подорожує в «складеному» вигляді, розсувається на робочу висоту як телескопічна труба, розповідає Euronews.
Вчені звертають увагу на простоту монтажних робіт, які не потребують дорогого обладнання.
«Наш прототип складається з двох основних елементів. Перший – це плавуча платформа, яка якорями кріпиться до морського дна. Другий – це телескопічний пристрій, що дозволяє розгорнути вишку до потрібного положення», – пояснює інженер Хуан Мануель Санчес Херреро.
TÜV SÜD is supporting the design and development of an innovative foundation for #offshore #windenergy turbines in the #ELISA and #ELICAN projects of #ESTEYCO. A pilot turbine was installed off the eastern coast of Gran Canaria in June 2018. https://t.co/Of2vbQIkwf pic.twitter.com/3x8g6N5iFg
– TÜV SÜD (@TUVSUD) July 10, 2018
Інженери стверджують, що нова технологія може стати універсальною для збірки і доставки в море вітрогенераторів нового покоління з максимальною потужністю в 12 мегават.
Новинка забезпечує електрикою 5 тисяч будинків на острові Гран-Канарія.
Фахівці стверджують, що знайшли рішення головної проблеми – як забезпечити стійкість конструкції в морських хвилях.
«Офшорна вітряна турбіна – найскладніше, що може бути, мова йде про генератор роторного типу, його центр ваги розташований на висоті, що і створює загрозу стійкості, – пояснює інженер Хосе Серна. – Виходячи з цього, ми вибрали телескопічну технологію: з нею у час транспортування ротор залишається на внизу, це гарантує стабільність конструкції».
Наступним кроком буде виведення цієї технології на ринок.
«У нас є кілька варіантів. Ми можемо створити демонстраційний майданчик на Канарських островах, встановити тут 3-5 морських вітрогенераторів, зібраних за нашою технологією, – розповідає менеджер проекту Хав'єр Ньєто. – А можемо зробити ставку на більший майданчик і розмістити там уже 50-70 вітряків. Зауважу, що ринок офшорних технологій розвивається дуже повільно, ми будемо діяти поетапно. Наша технологія, безумовно, буде затребувана до 2024 року», – вважає Ньєто.
Нагадаємо, у США відкриють перший у світі металургійний завод, який працює на енергії вітру.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].