Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
США підписали історичну угоду з талібами, однак попередили, що можуть її анулювати

США підписали історичну угоду з талібами, однак попередили, що можуть її анулювати

Сторони домовились про терміни виведення американських військ з Афганістану

США підписали історичну угоду з талібами, однак попередили, що можуть її анулювати
фото twitter.com/Me_AbdulR

США і радикальний рух «Талібан» уклали угоду, покликану запустити мирний процес в Афганістані і покласти край найтривалішій війні в історії Америки, що забрала десятки тисяч життів і коштувала мільярди доларів.

Як пише ВВС, США сподіваються за допомогою угоди покінчити з двома декадами конфлікту і повернути додому 13 000 військовослужбовців, які перебувають в Афганістані.

Угодою передбачено, що США виведуть війська за 14 місяців, в разі якщо таліби будуть дотримуватися домовленості. Після підписання угоди повинні початися переговори між талібами і афганським урядом. Талібан не дозволить нікому зі своїх членів, включаючи «Аль-Каїду», використовувати територію Афганістану, щоб підірвати безпеку США і їх союзників. США і уряд Афганістану відпустять 5000 полонених, «Талібан» відпустить до тисячі полонених до 10 березня

«США, їх союзники, і Коаліція завершать виведення решти сил з Афганістану протягом 14 місяців після оголошення цієї спільної декларації та укладення угоди між США і «Талібаном», – йдеться в тексті угоди.

Війська США увійшли в Афганістан майже 19 років тому після нападів 11 вересня 2001 року. Це найтриваліша військова кампанія в американській історії. За час конфлікту загинули понад 2400 американських військових.

Багато спостерігачів називали угоду досить ризикованою для адміністрації президента Дональда Трампа, так як по суті вона легітимізує «Талібан» в очах міжнародної спільноти. Але для мільйонів афганців угоду – шанс на мирне життя після чотирьох десятиліть воєн і міжусобиць.

Обіцянка припинити війну в Афганістані було одним з ключових у передвиборній кампанії Трампа. У той же час міністр оборони США Марк Еспер пообіцяв, що США готові анулювати угоду, якщо щось піде не так.

Угода, як сподіваються сторони, допоможе знизити рівень насильства в Афганістані і врегулювати політичну кризу в країні. У той же час, експерти очікують, що міжафганські переговори будуть протікати набагато важче, ніж нинішні.

За даними місії ООН зі сприяння Афганістану, яка з 2009 року веде підрахунок загиблих і постраждалих в Афганістані, за останні 10 років в Афганістані, 35 тисяч мирних жителів загинули, ще 65 тисяч осіб отримали поранення.

Влітку минулого року ООН опублікувала звіт, в якому говорилося, що в першій половині 2019 року в результаті дій афганської армії і військ НАТО в Афганістані загинуло більше цивільного населення, ніж від рук «Талібану» і «Ісламської держави». За даними ООН, з січня по червень минулого року 717 цивільних осіб було вбито в Афганістані проурядовими силами і військами НАТО, 531 – бойовиками антиурядових сил, в числі яких таліби і загони ІГ. Така картина спостерігалася вперше з моменту, коли більше 10 років тому ООН почала підрахунок жертв серед цивільного населення в Афганістані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті