Захворіло у світі
5,559,130
Померло у світі
348,610
Вилікувалось у світі
2,277,087
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
Частка непрацюючих кредитів в Україні становить майже 50% – НБУ

Частка непрацюючих кредитів в Україні становить майже 50% – НБУ

За даними регулятора, 75% NPL-сектору сконцентровані в державних банках

Частка непрацюючих кредитів в Україні становить майже 50% – НБУ
Фото: УНІАН

Частка непрацюючих кредитів (NPLs) в Україні становила 48,4% на початку 2020 року. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Вона (частка. – Mind) залишається вкрай високою протягом останніх років, хоча поступово скорочується із 2018 року», – сказано в повідомленні.

В НБУ високі показники NPLs називають результатом «кредитної експансії» минулих років, коли стандарти оцінювання платоспроможності позичальників були низькими, а права кредиторів недостатньо захищеними.

За даними регулятора, висока частка непрацюючих кредитів спричинена також практикою кредитування пов’язаних осіб, що припинили обслуговувати кредити під час кризи.

У повідомленні зазначається, що на сьогодні всі непрацюючі кредити визнані банками, а рівень покриття їх резервами постійно зростає та становить приблизно 95%. За прогнозами НБУ, надалі непрацюючі кредити суттєво не впливатимуть на фінансові результати та капітал банків.

Проте в НБУ велику частку NPLs називають «тягарем для банківського сектору», особливо для державних банків. Зокрема, близько 45% «поганих кредитів» припадає на ПриватБанк.

Нагадаємо: за підсумками 2019 року банки державного сектору отримали прибуток у розмірі  35,2 млрд грн (в 2,4 раза  більше, ніж у 2018 році (14,6 млрд грн)).

Раніше НБУ вирішив починаючи з 2021 року запровадити поетапне вирахування з регулятивного капіталу банків вартості майна, що не використовується ними під час здійснення банківської діяльності.

Нагадаємо: Mind представив оновлений рейтинг життєздатності українських банків. Перше місце розділили чотири банки з рейтингом «4,5 зірки»: французький Ukrsibbank, австрійський Райффайзен банк Аваль, нідерландський ІНГ Банк Україна, американський Сітібанк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті