Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
В Україні зафіксовано перший випадок зараження коронавірусом

В Україні зафіксовано перший випадок зараження коронавірусом

Йдеться про жителя Чернівців

В Україні зафіксовано перший випадок зараження коронавірусом
фото DR

Перший випадок зараження китайським коронавірусом Covid-19 підтверджено в Україні. Йдеться про місто Чернівці.

Про це повідомив на брифінгу заступник міністра охорони здоров'я і головного санітарного лікаря Віктор Ляшко.

«В аеропорту було проведено температурний скринінг, температура в людини була нормальна. Після цього він повернувся в Чернівецьку область. У Чернівецькій області було проведено додатковий температурний скринінг, заповнено опитувальник на особу та надано пам’ятку про самоізоляцію, оскільки людина подорожувала по країнах, у яких були зареєстровані випадки Covid 19.

Сім’я, яка подорожувала, – чоловік і жінка – самоізолювалися, буквально через два дні після самоізоляції у людини з’явилися  симптоми, які говорили про можливість коронавірусної інфекції. Він за затвердженим алгоритмом, по пам’ятці самоізоляції, звернувся до сімейного лікаря.  Отримав консультацію і продовжував виконувати рекомендації лікаря.

29 числа на ніч з’явилися певні симптоми, які потребували додаткових консультацій в інфекційній лікарні. Була викликана «швидка допомога», приїхала бригада, яка визначена саме для виїзду і транспортування хворих із підозрою на коронавірусну інфекцію, – і хворий був доставлений до госпітальної бази.

Під час медичного огляду були забрані біологічні матеріали для досліджень. У неділю, 1 березня, було проведено швидкі тестування на грип А і B. Потім були проведено тестування на грип методом полімеразної ланцюгової реакції – і забрано проби, які доставлені до вірусологічної лабораторії в Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я.

Вчора я говорив, що у нас є чотири випадки з підозрою (три в Києві й один у Чернівецькій області – УП), сьогодні ця підозра підтверджена в одної людини», – розповів Віктор Ляшко.

За словами в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я Мінохорони здоров'я Ігоря Кузіна, чоловік, що заразився, госпіталізований в місті Чернівці після повернення з Італії через Румунію. Зазначається, що в Бухаресті під час температурного скринінгу в чоловіка нічого не виявили.

Також замміністра розповів, що люди, які контактували з хворим, зараз в режимі самоізоляції. Зокрема, його дружина. Сам хворий зараз у стабільному стані.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевнив, що в Україні вистачає спецзасобів для стримування інфекції коронавірусу і лікування хворих. У своєму каналі в Телеграм він повідомив, що створено сайт стосовно коронавірусу в Україні, де можна знайти всю необхідну й актуальну інформацію.

«Як і очікувалося, в Україні зафіксовано перший випадок захворювання, спричиненого новим коронавірусом. Наголошую, держава готова оперативно реагувати й надавати кваліфіковану медичну допомогу. Прошу зберігати спокій та отримувати інформацію лише з офіційних джерел. Уряд створив спеціальну інфосторінку з усією актуальною інформацією –– https://covid19.com.ua/ », – написав він.

Новина доповнюється.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті