Ціни на часник в Україні можуть зрости через коронавірус – УПОА
Основні імпортери стикнулися з розвалом логістичних ланцюжків

Імпорт часника в Україну ускладнився через коронавірус, що створює дефіцит пропозиції та підживлює зростання цін. Про це повідомляється на веб-сайті Української плодоовочевої асоціації (УПОА).
«Китай і Іран забезпечили в минулому році більше 80% всіх поставок часнику в Україні… Проблеми з коронавірусом в Китаї та Ірані вже привели до розвалу логістичних ланцюжків поставок продукції, а новий урожай часнику в країні почнуть прибирати лише через 5-6 місяців. Тому, не виключено, що ціни на свіжий часник за цей період можуть істотно зрости», – зазначається у повідомленні.
За даними УПОА, на сьогоднішній день на внутрішньому ринку практично не залишилося запасів товарного часнику врожаю 2019 року: Україна зараз повністю залежна від імпорту.
У повідомленні зазначається, що у 2019 році Україна імпортувала понад 5,3 тис. т свіжого часнику (в півтора рази більше в порівнянні з 2018 роком), 73% якого надійшло з Китаю: обсяг імпорту в 2019 році був рекордним з 2013 року.
Як повідомлялося, Нацбанк України очікує, що інфляція прискориться лише у четвертому кварталі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].