Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Експортери зерна просять уряд скасувати обов’язкову рециркуляцію при фумігації зерна

Експортери зерна просять уряд скасувати обов’язкову рециркуляцію при фумігації зерна

Пропонується проводити її лише на вимогу зовнішніх споживачів

Експортери зерна просять уряд скасувати обов’язкову рециркуляцію при фумігації зерна
Фото: УНІАН

Українська зернова асоціація (УЗА) звернулася до Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства з проханням скасувати обов’язкове встановлення системи рециркуляції при фумігації на суднах зерна, призначеного на експорт, та запровадити клієнтоорієнтовану практику фумігації. Про це повідомляється на веб-сайті УЗА.

«УЗА проаналізувала досвід різних країн щодо цього питання та дійшла висновку, що в окремих випадках імпортери наполягають на відсутності рециркуляції, а в інших випадках взагалі вимагають не фумігувати зерно», – зазначається у повідомлені.

На думку експертів УЗА, обов’язкова рециркуляція при фумігації зерна, запроваджена Постановою Кабінету міністрів України «Деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин»» №1177 від 15.11.2019, ускладнюватиме експорт зернових з України.

Згідно повідомленню, УЗА пропонує обов’язково застосовувати систему рециркуляції при проведенні фумігації зерна лише на вимогу імпортера/покупця або країни-призначення, а також не прив’язувати видачу фітосанітарного сертифіката до процесу фумігації.

Фумігація – метод боротьби зі шкідниками за допомогою газоподібної суміші. Система рециркуляції, при фумігації зерна, сприяє швидкому і рівномірному розподілу газоповітряної суміші в будь-якому типі сховища, незалежно від розміру або форми.

Як повідомлялося, Україна експортувала продуктів АПК в 2019 році на рекордні $22,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті