Захворіло у світі
19,947,467
Померло у світі
732,650
Вилікувалось у світі
12,150,055
Захворіло в Україні
81,957
Померло в Україні
1,922
Вилікувалось в Україні
44,359
МВФ терміново виділив $50 млрд для країн, що страждають від коронавірусу

МВФ терміново виділив $50 млрд для країн, що страждають від коронавірусу

У разі необхідності до фонду може звернутися будь-яка країна

МВФ терміново виділив $50 млрд для країн, що страждають від коронавірусу
фото Shutterstock

Міжнародний валютний фонд виділив $50 млрд для екстреного фінансування країн, що постраждали від коронавірусу, розповіла в інтерв’ю Financial Times директор-розпорядник фонду Крісталіна Георгієва, передають Ведомости.

«Ми хочемо гарантувати, що гроші не будуть проблемою, і люди не помруть лише через їх відсутність», – заявила вона.

Країни, що розвиваються, зможуть швидко отримати у фонду безпроцентні позики. На цю програму МВФ виділив $10 млрд. Для багатших країн буде доступно $40 млрд через іншу програму швидкого фінансування. На відміну від стандартних програм фінансової допомоги, позичальники не повинні будуть дотримуватися суворих умов, однак МВФ все одно надасть їм «корисні рекомендації».

За словами Георгієвої, пріоритет в отриманні коштів буде у країн, що розвиваються, чиї бюджетні можливості обмежені, експортерів сировини або країн, чиї системи охорони здоров'я потребують підтримки. Але в разі необхідності до фонду може звернутися будь-яка країна, зазначила вона.

У січні МВФ прогнозував, що зростання світової економіки складе 3,3% в 2020 році. Тепер фонд чекає, що через наслідки коронавірусу він виявиться нижчим, ніж показник в 2,9% у 2019 році році. Але давати прогнози поки що рано, заявила Георгієва.

Вона також зазначала, що падіння цін на нафту викликало втрати доходів нафтовидобувних країн в розмірі близько $10 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті