Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Коронавірус буде мати короткочасний вплив на трудову міграцію – президент ВАКМП

Коронавірус буде мати короткочасний вплив на трудову міграцію – президент ВАКМП

Українці все одно будуть потрібні європейським підприємствам

Коронавірус буде мати короткочасний вплив на трудову міграцію – президент ВАКМП
Фото: ukrinform

Коронавірус буде мати короткочасний вплив на трудову міграцію. Таку думку висловив президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування (ВАКМП) Василь Воскобойник.

«Коронавірус буде мати короткочасний вплив на трудову міграцію. Зараз ,коли іде поширення хвороби, інтенсивність виїзду українців на роботу за кордон знизиться, але за умов припинення епідемії потік швидко відновиться», – повідомив він Mind у п’ятницю.

За його словами, навіть якщо коронавірус спричинить глобальну економічну кризу і попит на працівників впаде – українці все одно будуть потрібні європейськім підприємствам.

«Якщо в країнах Європи розпочнеться економічна рецесія, затребуваність у трудових мігрантах значно знизиться. Втім, не припиниться зовсім, отже українці все одно будуть потрібні європейцям, які в умовах старіння населення потребують робочої сили», – зазначив Воскобойник.

На його думку, на внутрішній ринок праці України коронавірус не впливатиме жодним чином.

«У нас в країні спостерігається дефіцит робочих кадрів, які активно їдуть працювати за кордон. Цей дефіцит може скоротитися за умови світової економічної кризи. Але це буде тимчасове явище, тому що криза зачепить  економіку нашої країни і це матиме вплив на рівень зарплат та вартість життя. Як тільки світова економіка вийде з рецесії, показники української трудової міграції почнуть повератися до своїх докризових значень і дефіцит робочої сили в Україні тільки збільшиться», – вважає президент ВАКМП.

Як повідомлялося, в Україні можуть заборонити масові заходи для недопущення поширення коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті