Глава МВФ спрогнозувала потенційний удар від коронавірусу по економіці
За будь-якого сценарію економічне зростання в 2020 році матиме нижчі показники, ніж у 2019-му

Коронавірус Covid-19 виявлено більш як у третій частині країн світу, тому це вже не регіональна, а глобальна проблема, яка потребує глобальної відповіді, зазначила глава Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва у блозі на офіційному сайті фонду.
Вона окреслила основні прояви шоку для світової економіки через епідемію коронавірусу.
Ланцюжки поставок буде порушені по всьому світу через захворюваність та смертність, зростуть витрати на ведення бізнесу через обмежені ланцюжки поставок, умови кредитування стануть більш жорсткими.
Попит також впаде через високу невизначеність, більш обережну поведінку, заходи зі стримування і зростаючі фінансові втрати, через які знизиться купівельна спроможність.
За будь-якого сценарію світове зростання економіки в 2020 році впаде нижче рівня минулого року, зазначила Георгієва.
За її прогнозами, близько третини економічних втрат через коронавірус будуть прямими: від загибелі людей, закриття робочих місць і карантину. Решта дві третини будуть непрямими і пов’язаними зі зниженням довіри споживачів і ділової поведінки та падінням фінансових ринків.
Зараз наша найбільша проблема – впоратися з невизначеністю, вважає глава МВФ.
Особливо складною ситуація буде для країн з більш слабкими системами охорони здоров'я та потенціалом реагування.
Гергієва наголосила, що пріоритет номер для фінансової системи країни – забезпечення першочергових витрат на охорону здоров'я, догляду за хворими та уповільнення поширення вірусу. А також забезпечення виробництва предметів медичного призначення, щоб попит відповідав пропозиції.
По-друге, можуть знадобитися дії з макрофінансової політики для подолання шоків. Головний принцип – не шкодувати про безжальні радикальні заходи, які скорочують і пом'якшують економічні наслідки. Вони повинні бути орієнтованими в першу чергу на ті сектори, які найсильніше постраждали.
Зі свого боку МВФ виділяє близько $50 млрд швидких коштів для фінансування надзвичайних ситуацій в країнах з низьким рівнем доходу, які потенційно можуть звернутися за підтримкою. З цієї суми $10 млрд надаються з нульовою процентною ставкою для найбідніших країн-членів через механізм швидкого кредитування.
Зокрема йдеться про країни, у яких слабкі системи охорони здоров'я, неадекватний політичний простір, країни-експортери товарів та ін.
Тим часом загальна кількість заражених коронавірусом COVID-19 в світі продовжує зростати, і на ранок середи, 11 березня, досягла 119 132 осіб. Летальних випадків зафіксовано 4284.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].