Захворіло у світі
5,471,768
Померло у світі
344,911
Вилікувалось у світі
2,223,523
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Естонія і Литва закривають кордони через поширення вірусу

Естонія і Литва закривають кордони через поширення вірусу

Вʼїзд буде дозволено тільки деяким особам без симптомів зараження

Естонія і Литва закривають кордони через поширення вірусу
фото Shutterstock

Кордони Литви будуть закриті з півночі 16 березня, Естонії – з 17 березня. В'їзд буде дозволений тільки громадянам, що проживають в даних країнах, а також жителям третіх країн, які проїжджають транзитом.

Обмежувальні заходи вЛитві будуть діяти до 30 березня, повідомив прем'єр-міністр країни Саулюс Скверняліс, передає Deutsche Welle.

Громадянам Литви з цього моменту заборонено виїжджати за кордон. Виняток зроблено для осіб, що проживають або працюють в іноземних державах.

В'їзд в країну, крім литовців, буде дозволений тільки іноземцям з посвідкою на проживання, дипломатам, а також військовослужбовцям та персоналу військових баз НАТО. Крім того, до 19 березня відкритий транзитний коридор для громадян третіх країн, які повертаються в країну проживання.

При цьому ніяких обмежень на рух товарів не вводиться.

У Литві з 13 березня закрито всі навчальні заклади та дитячі садки, організовано дистанційне навчання.

З 16 березня закриваються всі ресторани, кафе, нічні клуби, непродовольчі магазини, заборонено відвідування культурних, розважальних, спортивних установ, а також проведення всіх заходів та зборів. Уряд також радить використовувати безготівкові платежі.

Прем'єр-міністр назвав рішення «жорсткими, але необхідними».

«Ці обмеження не проти людей, бізнесу або держави, але проти коронавірусу. Сьогодні це необхідно, інших шляхів немає», – підкреслив Скверняліс.

Тим часом кордони Естонії будуть закриті з 17 березня, в'їзд буде дозволений тільки громадянам країни та іноземцям з посвідкою на проживання, повідомив прем'єр-міністр Юрі Ратас. При цьому всі прибулі з-за кордону повинні будуть дотримуватися двотижневого карантину.

Також дозволено транзитне проходження через Естонію особам, у яких немає симптомів COVID-19, зазначив Ратас.

Як і раніше, дозволені міжнародні вантажні перевезення. На кордоні будуть перевірятися не тільки документи, а й наявність симптомів коронавірусу.

Раніше уряд в Талліні закрив до 1 травня всі школи, музеї, кінотеатри, спортивні та розважальні установи, а також скасував проведення публічних заходів.

Кількість інфікованих в Естонії склала 115 осіб, в Литві – 9 осіб.

У всьому світі виявлено вже в цілому 158 600 заражених, померли від наслідків захворювання 5833 особи, одужали 73 900 людей.

Нагадаємо, Росія і Білорусь припиняють залізничне сполучення з Україною через коронавірус.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті