Китай продемонстрував найгірші економічні показники за 30 років
Заводське виробництво, обсяг інвестицій і роздрібних продажів у країні впали в безпрецедентних масштабах

За перші місяці 2020 року економіка КНР пережила найгострішу за останні 30 років рецесію. На економічні показники вплинула епідемія коронавірусу та агресивні заходи щодо її стримування.
Як повідомляє Reuters, у зв’язку із цим заводське виробництво, обсяг інвестицій і роздрібних продажів у країні впали в безпрецедентних масштабах.
«Судячи з даних, шок економічної активності Китаю від епідемії коронавірусу є більшим, ніж світова фінансова криза», – сказав Чжан Йі, головний економіст Zhonghai Shengrong Capital Management.
За даними Національного статистичного бюро, опублікованими в понеділок, обсяг промислового виробництва в січні – лютому впав на 13,5% більше, ніж прогнозувалось. Цей показник став найслабшим з січня 1990 року, коли Reuters почав їх фіксувати.
Що стосується даних по інвестиціях, то вкладення в основний капітал впали на 24,5% порівняно з минулим роком, а в приватний сектор – на 26,4% також порівняно зі статистикою за аналогічний період роком раніше. У сфері роздрібної торгівлі продажі скоротилися на 20,5% на рік, оскільки споживачі на виконання приписів влади країни уникають переповнених місць, таких як торгові центри, ресторани і кінотеатри.
Низькі показники також вказали на шокуючу слабкість у секторі нерухомості та посприяли тому, що аналітики ще більше урізали свої прогнози економічних показників у І кварталі, які й до цього вказували на різке уповільнення.
Нагадаємо: у неділю ввечері ФРС знизила процентні ставки практично до нуля, найнижчого рівня з 2015 року. Центробанк також запустив масштабну програму кількісного пом’якшення на 700 млрд.
Як повідомлялося,на тлі рішення ФРС обвалились американські та європейські фондові індекси. Ціна на нафту продовжила падіння.
Центробанк КНР, між тим, залишив ставку середньострокового кредитування на колишньому рівні, незважаючи на позачергове зниження ставки Федрезерву на 100 базисних пунктів для протидії економічним наслідкам спалаху коронавірусу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].