В ILO підрахували, скільки людей у світі втратять роботу через коронавірус
Експерти порівнюють нинішню ситуацію із фінансовою кризою 2008-2009 років

Експерти Міжнародної організації праці (International Labour Organization, ILO) вважають, що пандемія коронавірусу COVID-19 може привести до втрати 25 млн робочих місць у світі.
Згідно з різними сценаріями, розробленими ILO, через вплив пандемії COVID-19 на зростання світового ВВП свої робочі місця можуть втратити від 5,3 млн до 24,7 млн осіб, залежно від впливу на зростання ВВП. Для порівняння, під час кризи 2008-2009 років робочі місця втратили 22 млн людей.
Однак «вплив на глобальну зайнятість може бути значно нижчим», якщо буде посилена міжнародно-скоординована «політика боротьби із захворюванням, як було під час світової фінансової кризи в 2008-2009 роках», вважають в організації.
Напередодні експерти міжнародного рейтингового агентства S & P Global Ratings припустили, що світова економіка скотиться в рецесію в 2020 році.
«У міру поширення пандемії коронавірусу і погіршення темпів економічного зростання на тлі ринкової волатильності і зростаючого кредитного стресу ми прогнозуємо глобальну рецесію в цьому році при загальному зростанні ВВП лише на 1-1,5%», – йдеться в огляді S&P.
S&P констатує, що з початку березня вплив коронавірусу на світову економіку різко посилився. «Подорожі та ділові поїздки скорочуються, школи закриваються. Масові зібрання (спортивні заходи, походи в театр) відкладаються, що б'є по готельній сфері. Офіси та фабрики порожніють в міру того, як компанії переводять працівників на віддалений режим роботи», – йдеться в звіті.
Глава Банку Японії Курода Харухіко не згоден зі схожістю нинішньої ситуації на економічну кризу 2008-2009 років.
Каталізатором останньої став обвал ринку облігацій в США, за яким послідувало банкрутство одного зі стовпів американської фінансової системи – банківського конгломерату Lehman Brothers.
«Є побоювання низького зростання економіки протягом якогось часу. Але як тільки в різних країнах відбудеться скорочення зараження коронавірусом, економічна кон'юнктура почне відновлюватися. На сьогодні ми не вважаємо, що це буде як «шок Lehman», коли буде зниження в реальних секторах економіки», – зазначив Курода. За його словами, судячи з досвіду Китаю і Південної Кореї, епідемія має тимчасовий характер.
Однак економіст Джессі Коломбо, який заздалегідь зміг розпізнати «бульбашку» на ринку нерухомості в США перед кризою 2008-2009 року, також попередив про майбутню економічну катастрофу. За його словами, нова криза може виявитися набагато серйознішою за попередню.
Як повідомлялося, близько 5 млн людей втратили роботу в Китаї за перші два місяці року.
Тим часом Трамп у Твіттері обіцяє виплатити компенсації американцям, які постраждали від коронавірусу.
За матеріалами РІА «Новости»
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].