В ILO підрахували, скільки людей у світі втратять роботу через коронавірус

В ILO підрахували, скільки людей у світі втратять роботу через коронавірус

Експерти порівнюють нинішню ситуацію із фінансовою кризою 2008-2009 років

В ILO підрахували, скільки людей у світі втратять роботу через коронавірус
фото Shutterstock

Експерти Міжнародної організації праці (International Labour Organization, ILO) вважають, що пандемія коронавірусу COVID-19 може привести до втрати 25 млн робочих місць у світі.

Згідно з різними сценаріями, розробленими ILO, через вплив пандемії COVID-19 на зростання світового ВВП свої робочі місця можуть втратити від 5,3 млн до 24,7 млн осіб, залежно від впливу на зростання ВВП. Для порівняння, під час кризи 2008-2009 років робочі місця втратили 22 млн людей.

Однак «вплив на глобальну зайнятість може бути значно нижчим», якщо буде посилена міжнародно-скоординована «політика боротьби із захворюванням, як було під час світової фінансової кризи в 2008-2009 роках», вважають в організації.

Напередодні експерти міжнародного рейтингового агентства S & P Global Ratings припустили, що світова економіка скотиться в рецесію в 2020 році.

«У міру поширення пандемії коронавірусу і погіршення темпів економічного зростання на тлі ринкової волатильності і зростаючого кредитного стресу ми прогнозуємо глобальну рецесію в цьому році при загальному зростанні ВВП лише на 1-1,5%», – йдеться в огляді S&P.

S&P констатує, що з початку березня вплив коронавірусу на світову економіку різко посилився. «Подорожі та ділові поїздки скорочуються, школи закриваються. Масові зібрання (спортивні заходи, походи в театр) відкладаються, що б'є по готельній сфері. Офіси та фабрики порожніють в міру того, як компанії переводять працівників на віддалений режим роботи», – йдеться в звіті.

Глава Банку Японії Курода Харухіко не згоден зі схожістю нинішньої ситуації на економічну кризу 2008-2009 років.

Каталізатором останньої став обвал ринку облігацій в США, за яким послідувало банкрутство одного зі стовпів американської фінансової системи – банківського конгломерату Lehman Brothers.

«Є побоювання низького зростання економіки протягом якогось часу. Але як тільки в різних країнах відбудеться скорочення зараження коронавірусом, економічна кон'юнктура почне відновлюватися. На сьогодні ми не вважаємо, що це буде як «шок Lehman», коли буде зниження в реальних секторах економіки», – зазначив Курода. За його словами, судячи з досвіду Китаю і Південної Кореї, епідемія має тимчасовий характер.

Однак економіст Джессі Коломбо, який заздалегідь зміг розпізнати «бульбашку» на ринку нерухомості в США перед кризою 2008-2009 року, також попередив про майбутню економічну катастрофу. За його словами, нова криза може виявитися набагато серйознішою за попередню.

Як повідомлялося, близько 5 млн людей втратили роботу в Китаї за перші два місяці року.

Тим часом  Трамп у Твіттері обіцяє виплатити компенсації американцям, які постраждали від коронавірусу.

За матеріалами РІА «Новости»

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло