Захворіло у світі
5,410,288
Померло у світі
345,104
Вилікувалось у світі
2,169,005
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
НБУ проведе аукціон з продажу готівкового євро

НБУ проведе аукціон з продажу готівкового євро

У регуляторі планують продати готівкові банкноти за безготівку

НБУ проведе аукціон з продажу готівкового євро
Фото: bank.gov.ua

Національний банк (НБУ) закупив частину готівкової іноземної валюти в євро та планує провести аукціон з її продажу за безнал у четвер, 19 березня. Про це повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій на онлайн нараді з топ-менеджерами найбільших українських банків, йдеться в повідомленні пресслужби НБУ.

«Банки мають валютну ліквідність сьогодні, вона на коррахунках. Проте готівки не вистачає через перебої з авіасполученням. Найближчим часом це питання буде вирішене: ми вже закупили частину валютної готівки в євро і плануємо завтра провести аукціон з продажу готівкової валюти за безготівку. Також працюємо з контрагентами з США, щоб доставити значну партію в доларах», – сказано в повідомленні з посиланням на слова Чурія.  

Під час розмови з банкірами заступник голови НБУ Сергій Холод анонсував скасування тарифів за підкріплення банків готівкою, а також тимчасове скасування тарифів у Системі електронних платежів (СЕП).

«В умовах карантину ми повинні працювати в напрямку дистанційності та онлайн. Необхідно зробити безготівкові платежі дешевшими, ніж готівкові», – наголосив Холод.

Нагадаємо: перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що НБУ спільно з українськими банками налагоджують альтернативну систему доставки іноземних банкнот в Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті