Захворіло у світі
6,089,705
Померло у світі
369,651
Вилікувалось у світі
2,583,061
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Росія через тролів поширювала фейкові новини про коронавірус в Україні – СБУ

Росія через тролів поширювала фейкові новини про коронавірус в Україні – СБУ

РФ зацікавлена в тому, щоб сіяти в Україні паніку й дестабілізувати обстановку

Росія через тролів поширювала фейкові новини про коронавірус в Україні – СБУ
фото pixabay.com

За останній тиждень виявлено 38 осіб, які поширювали в Інтернеті фальшиві повідомлення про коронавірус в Україні, – про це повідомила СБУ. Наголошується, що деякі з цих людей отримали замовлення з Росії.

«Співробітники СБУ передали Нацполіції всю інформацію для застосування до них заходів адміністративного впливу», – йдеться в повідомленні.

СБУ повідомила, серед іншого, про розкриття діяльності мешканця міста Дніпро, який, як було встановлено, отримував замовлення від «куратора» з Росії та публікував у соціальних мережах недостовірну інформацію про поширення коронавірусу в Україні.

«Для нагнітання паніки у суспільстві мешканець Дніпра мав робити фото та відео з порожніми полицями в магазинах, черг до аптек, фіксувати роботу спецтехніки та правоохоронців. У подальшому замовники планували використовувати матеріали для підготовки неправдивих новин», – повідомляє відомство.

В СБУ розповіли, що серед фейків, які поширював пропагандист, виявлено і відео про те, що в міському транспорті сталася бійка, оскільки один з пасажирів нібито кашляв та мав ознаки коронавірусу. Учора Служба безпеки України спростувала його, як недостовірне.

«У черговий раз закликаємо громадян не довіряти інформації з неперевірених джерел та не поширювати її. Актуальні дані є на офіційних сторінках Міністерства охорони здоров’я України та інших державних установ», – наголосили в службі безпеки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті