Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
ООН запускає план допомоги найбіднішим країнам на $2 млрд в боротьбі з коронавірусом

ООН запускає план допомоги найбіднішим країнам на $2 млрд в боротьбі з коронавірусом

Міцність всього ланцюга залежить від міцності його найслабшої ланки

ООН запускає план допомоги найбіднішим країнам на $2 млрд в боротьбі з коронавірусом
фото Shutterstock

ООН реалізує глобальний план на суму $2 млрд, щоб допомогти боротися з коронавірусом COVID-19 в найбідніших країнах. Глава ООН Антоніу Гутерріш підкреслив, що, якщо не підтримати держави, які найбільше страждають від COVID -19, загинуть мільйони людей, а коронавірус продовжить циркулювати по планеті, незважаючи на всі вжиті заходи.

У віртуальному брифінгу взяли участь Генсек ООН, його заступник з гуманітарних питань, а також глави ВООЗ та ЮНІСЕФ.

І багатим країнам зараз нелегко, визнав Антоніу Гутерріш, однак, за його словами, ще більше занепокоєння викликає доля тих, хто роками живе в умовах гуманітарної кризи.

«Обстріл, насильство і повені змушують людей втікати зі своїх будинків і селитися у відкритому полі в наметі з плівки або в переповнених таборах для біженців, – підкреслив він. – У них немає будинків, де вони можуть дотримуватися карантину, або триматися на відстані один від одного. У них немає чистої води і мила, щоб захиститися від вірусу самим елементарним способом – мити руки. Якщо вони захворіють, ніхто не буде їх лікувати: у них немає можливості лягти в лікарню і отримати необхідну допомогу, не кажучи вже про апарат штучної вентиляції легенів».

У відеозверненні Гутерріш закликав уряди країн «повністю підтримати цей план», здійснення якого координує Управління ООН з координації гуманітарних питань.

Як зазначив Гутерріш, якщо на здійснення плану будуть спрямовані належні кошти, то він дозволить врятувати велику кількість людей і забезпечити установи та організації лабораторними приладдям для проведення аналізів, а також обладнанням та ліками для лікування хворих і захисту медиків.

«Світ сильний лише настільки, наскільки сильна наша найслабша система охорони здоров'я. Якщо ми не зробимо рішучих дій зараз, то, боюся, вірус закріпиться в найбільш незахищених країнах і весь світ залишиться вразливим, поки вірус буде продовжувати циркулювати по планеті, не звертаючи уваги на кордони», – підкреслив генсек.

Реалізацією Плану займуться установи ООН у співпраці з міжнародними неурядовими організаціями. Передбачається доставка медичних матеріалів і медикаментів для лікування від інфекції, встановлення станцій для миття рук в таборах для біженців і кампанії по освіті населення.

Крім того, в ООН мають намір розробити «повітряні мости», що з'єднують країни Африки, Азії та Латинської Америки. Це необхідно для перекидання гуманітарних співробітників і транспортування вантажів в рамках масштабної глобальної операції в боротьбі з пандемією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті