Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
801,400 осіб
Померло у світі
38,743 особи
Вилікувалось у світі
172,657 осіб
Захворіло в Україні
549 осіб
Померло в Україні
13 осіб
Вилікувалось в Україні
8 осіб
В Україні розробили тест-системи для діагностики коронавірусу – Полюхович

В Україні розробили тест-системи для діагностики коронавірусу – Полюхович

Собівартість однієї реакції на цьому тесті буде коштувати 250 грн, дешевше за закордонні аналоги

В Україні розробили тест-системи для діагностики коронавірусу – Полюхович
Facebook Yuriy Polyukhovych

В українському Інституті молекулярної біології та генетики НАН виготовлена і готова до використання тест-система для діагностики коронавірусу COVID-19, про це повідомляє перший заступник міністра освіти й науки Юрій Полюхович у Facebook.

«Разом з віце-прем'єр-міністром Вадимом Пристайком відвідали Інститут молекулярної біології та генетики НАН, де поспілкувалися з керівництвом та вченими. Вони розповіли, що зараз в Інституті розроблена, виготовлена і повністю готова до використання «Тест-система для діагностики коронавірусу COVID-19» на основі кількісної полімерної реакції (ПЛР)», – написав Полюхович.

За його словами, система пройшла реєстрацію, а її точність і специфічність підтверджена на рівні 99,9%.

Собівартість однієї реакції на цьому тесті буде коштувати 250 грн, тоді як закордонні аналоги коштують 370-450 грн, зазначив замміністра.

Шановні друзі, колеги та підписники! Відсьогодні тимчасове виконання обов'язків Міністра освіти і науки переходить до...

Опубліковано Yuriy Polyukhovych Середа, 25 березня 2020 р.

Він розповів, що Інститут вже отримав 350 000 грн від держави і виготовив перші партії тестів на 600 аналізів, які передані в Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ та Центр громадського здоров'я МОЗ.

«Однак Інститут може виробляти набагато більше тестів, які зараз дуже потрібні Україні. Менш ніж за тиждень науковці можуть зробити набори на 10 000 вимірювань, а за 10-12 днів – на 50 000. Головне, що для цього потрібно – кошти», – наголосив Полюхович.

Він закликав інвестувати в українську науку, щоб бути незалежними від іноземних виробників та зекономити на вартості систем та їхній доставці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію