Захворіло у світі
116,540,466
Померло у світі
2,588,789
Вилікувалось у світі
65,879,182
Захворіло в Україні
1,401,228
Померло в Україні
27,022
Вилікувалось в Україні
1,196,520
Ніякого карантину і футбольні матчі: Білорусь вибрала власний шлях протидії коронавірусу

Ніякого карантину і футбольні матчі: Білорусь вибрала власний шлях протидії коронавірусу

Карантин тут вважають шкідливим – тому що діти поїдуть до дідусів і бабусь, які в групі ризику

Ніякого карантину і футбольні матчі: Білорусь вибрала власний шлях протидії коронавірусу
фото DR

Білорусь із населенням 10 млн чоловік залишається єдиною країною в регіоні, де не оголошено карантин, навіть частковий, дитсадки, школи і вузи не закрилися, артисти дають концерти, кінотеатри працюють, проводиться футбольний чемпіонат – єдиний на всьому континенті, розповідає RFI.

За даними білоруського МОЗ, на 25 березня в країні підтверджено 86 випадків COVID-19, ще два – під питанням. Динаміка низька – 23 березня в країні зареєстровано 81 випадок зараження. При цьому в країнах-сусідок із закритими кордонами і внутрішнім карантином все значно гірше: Литва – 255 випадків і 2 смерті (населення 2,8 млн), Латвія – 197 випадків (населення 1,9 млн), Польща – 927 випадків і 12 смертей (населення 38,6 млн).

Влада вимагає від ЗМІ не роздувати панічних настроїв. Так, днями президент Олександр Лукашенко доручив КДБ розібратися «з розповсюджувачами фейків про смерті через коронавірус»:

«Уже досить на це дивитися. Треба гарненько пройтися по цим сайтам, каналам. Загинула жінка у Вітебську – ніякого там коронавірусу не було. Ні, взяли, розкатали, що загинула нібито від коронавируса. Для чого? Щоб створити паніку».

Білорусь, за офіційними даними, одна з лідерів з тестування на COVID-19 – на 25 березня проведено близько 23 000 тестів.

Карантин у країні не вводиться, однак медики рекомендують «людям, особливо літнім, не нехтувати санітарно-епідемічними нормами і по можливості соціальним дистанціюванням».

Глава білоруського МОЗ Володимир Каранік вважає, що «у багатьох країнах карантин – це психологічний захід, показник того, що робіть хоч щось».

За його словами, в країні зараз 70 тисяч ліжок, але в разі потреби «можна розгорнути ще близько 30 тисяч».

Лукашенко назвав коронавірус «психозом», а найкращими ліками від «психозу» – працю в полі, баню і стопку міцного алкоголю: «Приємно дивитися по телевізору – люди на тракторі працюють , ніхто не говорить про віруси. Там трактор вилікує всіх, поле всіх лікує».

«Всяке в житті буває, але головне – не панікувати. Я найбільше боюся, що люди захворіють психозом від того, що відбувається в ЗМІ. Від психозу будуть всі інші хвороби. Так кажуть і фахівці. Ваш досвід, наш досвід ми використаємо, щоб на гранично допустимому для нас рівні пройти пік. Витримаємо до православного Великодня – значить, жити будемо», – заявив Лукашенко на зустрічі з китайським послом в Білорусі.

МОЗ країнт рекомендує закривати місця скупчення людей, але всім власникам кафе і ресторанів розіслані рекомендації про роботу підприємств громадського харчування в нових епідемічних умовах.

У соцмережах з'явилося безліч петицій за введення карантину. МОЗ і міністерство освіти вважають карантин навіть шкідливим – студенти і школярі поїдуть до бабусь і дідусів, а літні люди – як раз група ризику.

Ряд компаній перейшли на віддалений режим роботи.

23 березня глава Білоруської православної церкви митрополит Мінський і Заславський Павло облетів Мінськ на вертольоті, зробивши повітряний хресний хід, і окропив столицю «святою водою, щоб Господь захистив нашу землю і благочестивий народ Білої Русі від згубної епідемії».

Після першого сплеску попиту на товари першої необхідності дефіциту в торговельних мережах не спостерігається.

Нагадаємо, нещодавно Росія заявила, що в Білорусі значно більше заражених коронавірусом, ніж за офіційними даними.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті