Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Україна закриває кордони з 27 березня, хто не встиг повернутися, йде до дипломатів – Зеленський

Україна закриває кордони з 27 березня, хто не встиг повернутися, йде до дипломатів – Зеленський

За останні два тижні в Україну повернулися 80 тисяч наших співвітчизників

Україна закриває кордони з 27 березня, хто не встиг повернутися, йде до дипломатів – Зеленський
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців в зв’язку з новими вжитими заходами для подолання в країні епідемії коронавірусу COVID-19.

Зокрема він пояснив, що запроваджений Кабінетом міністрів режим надзвичайної ситуації не варто плутати з режимом надзвичайного стану. 

«Надзвичайна ситуація – це тимчасовий правовий режим, який консолідує роботу всіх владних органів і в той же час не обмежує конституційні права громадян. Цей режим – не про диктатуру, це – про дисципліну», – сказав президент. Текст звернення розміщений на офіційному сайті глави держави.

Він повідомив, що з 27 березня, з п’ятниці Україна закриває свої кордони, а якщо хтось із українців не встиг повернутися з-за кордону – він має звернутися в дипломатичні служби.

«До кінця п’ятниці, 27 березня, буде закрито державний кордон та припинено всі пасажирські перевезення. Два тижні тому я закликав громадян терміново повернутись до України. Більшість зробила це самостійно. Інших – а це понад 80 тисяч українців – ми повернули додому літаками, потягами та автобусами.

Та сьогодні ми вже не маємо часу чекати. Ми опинились перед важким вибором між громадянами, які ще за кордоном, та безпекою 40 мільйонів громадян всередині країни. Про тих, хто не зможе повернутись у найближчі два дні, подбають наші дипломатичні представництва та українські громади за кордоном», – заявив Зеленський.

Глава держави повідомив про прибуття впродовж наступної доби кількох нових медичних вантажів, до яких сумарно входитиме ще 200 тисяч ПЛР-тестів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті