Кредитні канікули для бізнесу не діятимуть автоматично, треба звертатись у банк – Рожкова

Кредитні канікули для бізнесу не діятимуть автоматично, треба звертатись у банк – Рожкова

НБУ затвердив принципи реструктуризації кредитів постраждалим від пандемії позичальникам

Кредитні канікули для бізнесу не діятимуть автоматично, треба звертатись у банк – Рожкова
Катерина Рожкова
Фото: Укрінформ

Національний банк ухвалив універсальні принципи реструктуризації кредитів – так званих «кредитних канікул» – та  тимчасово запровадив особливі правила застосування вимог Положення №351 «Про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями». Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Зазначається, що реструктуризації підлягають кредити виключно тих позичальників, які зазнали фінансових труднощів через обмежувальні заходи, пов’язані з пандемією, та не спроможні вчасно обслуговувати кредити.

Ініціювати реструктуризацію кредитів можуть як банки, так і їхні клієнти.

Умови реструктуризації кредитів середньому та великому бізнесу повинні розглядатися індивідуально із урахуванням поточного фінансового стану.

Відтак, заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що кредитні канікули для бізнесу не діятимуть автоматично. Клієнт повинен буде звертатися до банку та обговорювати зміни умов кредитування. 

«Автоматично «кредитні канікули» не працюють – ви повинні звернутися в банк, пояснити ситуацію і підтвердити, що тимчасово повністю або частково втратили дохід», – сказала Рожкова на брифінгу.

Вона також зазначила, що реструктуризації підлягають кредити, які станом на 1 березня обслуговувались згідно договорів без прострочок та без будь-яких інших проблемних питань. 

Як повідомлялося, наразі резерви НБУ становлять близько $25 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті