Зеленський розповів про позачергове засідання Ради й умови МВФ для виділення $8 млрд

Зеленський розповів про позачергове засідання Ради й умови МВФ для виділення $8 млрд

Необхідно прийняти два закони – про ринок землі і про банки

Зеленський розповів про позачергове засідання Ради й умови МВФ для виділення $8 млрд
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський заявив, що позачергове засідання Верховної Ради, яке кілька разів переносили, має відбутися в понеділок, 30 березня.

Про це президент заявив після засідання фракції «Слуга народу» журналістам.

 На позачерговому засіданні планується розглянути законопроекти про скасування мораторію на ринок землі. Після цього Україна зможе отримати від МВФ $8 млрд.

«Умови МВФ – це 2 закони: закон про банки і закон про землю. Про що ми вже домовились, це гарна ініціатива наша, моя, партії «Слуга Народу», ініціатива про те, що ми домовились, що державну землю ми зараз продавати не будемо. Ми зменшили концентрацію для фізичних осіб до 100 га, для юридичних це буде другий етап, який буде запроваджено з 2024 року – там буде до 10 тисяч. Перший етап – для фізичних осіб, для українців, 100 га на людину», – сказав Зеленський.

«Ми домовилися про збільшення програми з МВФ, ЄБРР і низкою країн. Я кожен день з ними розмовляю. Ми можемо мінімум отримати збільшення до $8 млрд від МВФ, і разом зі Світовим банком до $10 млрд. Умова МВФ – це два закони: про банки і про землю», – сказав Зеленський.

«Ми домовилися з МВФ, що після виконання цих вимог ми через 15 днів отримаємо перший швидкий транш – десь $2 млрд, який піде одразу в бюджет України», – сказав президент.

За словами президента, гроші можуть виділити не тільки МВФ і Світовий банк. Кошти також обіцяє Азербайджан. Крім того, ведуться переговори з цього приводу з Канадою.

Зеленський зазначив, що сподівається, що весь блок обговорених на засіданні фракції питань Верховна Рада розгляне у понеділок.

Нагадаємо, вісім бізнес-асоціацій звернулися до Верховної ради України з проханням невідкладно провести засідання і прийняти закони, які допоможуть Україні отримати від МВФ та інших фінансових інституцій допомогу, таку необхідну в умовах епідемії коронавірусу в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті