ЄБРР дав прогноз розвитку української економіки після коронавірусу
Україну чекає короткотермінова рецесія, за якою послідує різке відновлення економіки

Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує скорочення українського ВВП внаслідок рецесії, викликаної погіршенням економіки в зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19. Про це в інтервʼю «Голосу Америки» заявив директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.
Завершення переговорів щодо кредитного фінансування з боку МВФ є абсолютним пріоритетом для влади України, наголосив директор ЄБРР.
«Загалом ми прогнозуємо скорочення ВВП, яке потягне за собою скорочення податкових надходжень. Разом з погашенням зовнішнього боргу у 2020-му році це робить завершенням переговорів щодо кредитного фінансування з боку МВФ абсолютним пріоритетом для влади України», – відзначив Патроне.
На його думку, банківська система перебуває у хорошому стані для подолання викликів.
В ЄБРР вважають, що на Україну чекає короткотермінова рецесія, за якою послідує різке відновлення економіки, якому сприятимуть інвестиції у державний сектор.
Коронавірус, за словами Патроне, позначиться на економіці України менш сильно.
«Шок ланцюжка постачання та збуту на економіці України, можливо, позначиться менш гостро, ніж на інших економіках, бо Україна ще не завершила процес інтеграції до глобального ланцюжка доданої вартості, – заявив Патроне. – Україна відчує наслідки споживацького шоку. Він стане результатом зменшення попиту всередині країни та стандартного попиту».
За словами Патроне, Україна як експортер товарів відчує наслідки цінового шоку на товарних ринках. Невпевненість на глобальному ринку також вплине не девальвацію гривні та на збільшення ставки євробондів.
Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський розповів, на яких умовах Світовий банк, МВФ та ЄБРР виділять Україні фінансову допомогу.
«Загалом разом зі Світовим банком і ЄБРР ми можемо отримати мінімум $10 млрд», – заявив Зеленський.
Між тим бізнес-експерти прогнозують, що у випадку продовження карантину в Україні на декілька місяців ВВП України у 2020-му році впаде на 9%, а курс гривні може сягнути 35 гривень за долар. При цьому експерти розраховують на те, що Україна отримає допомогу від МВФ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].