Світу загрожує продовольча криза - FAO

Світу загрожує продовольча криза - FAO

Коронавірус став причиною нестачі робочої сили та спричинив логістичні проблеми

Світу загрожує продовольча криза - FAO
фото pixabay.com

Коронавірусний спалах може вдарити по продовольчій безпеці на тлі того, що глобальна пандемія спричинила нестачу робочої сили та завдала шкоди ланцюгам поставок.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) заявила, що дуже скоро світ може зіткнутись із продовольчою кризою, якщо необхідних заходів не буде вжито якнайшвидше. В організації прогнозують, що збої можна чекати в квітні та травні.

За словами експертів FAO, обмеження на пересування та решта карантинних заходів можуть завадити веденню сільського господарства. Також і виробники харчової продукції не зможуть обробляти необхідні обсяги сільськогосподарських продуктів.

«Ми уже бачимо логістичні проблеми, які включають обмеження на транспортування продуктів харчування (нездатність переміщення продуктів з пункту А в пункт Б) та вплив пандемії на сектор тваринництва через обмежений доступ до корму для тварин та бійням», – йдеться в повідомленні FAO.

Наразі збої є мінімальними, оскільки запаси продовольства були адекватними.

В організації також очікують стрибка цін на м’ясо та продукти, що швидко псуються, однак вважають, що вартість основних продуктів залишиться незмінною з огляду на достатню їхню кількість.

Fitch Solutions заявляють, що низка країн «може вдатись до торгових обмежень або агресивного накопичування в цілях забезпечення продовольчої безпеки, що може підвищити та підтримати ціни на зерно та олійні культури».

«Виробництво зерна на розвинутих ринках, яке здійснюється зазвичай на великих фермах в районах з невеликою щільністю населення, менш схильне до зараження, однак трудомісткі галузі, такі як плантації (пальмова олія) і обробна промисловість (переробка м'яса), піддаються більшому ризику зараження працівників і, отже, мова йде про тимчасові заходи по блокуванню », – йдеться в нещодавньому повідомленні Fitch Solutions.

Нагадаємо: днями про потенційну нестачу свіжих продуктів попередили європейські фермери.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло