Захворіло у світі
5,606,925
Померло у світі
350,862
Вилікувалось у світі
2,300,985
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Використання масок в Чехії дозволило зменшити темпи поширення коронавірусу

Використання масок в Чехії дозволило зменшити темпи поширення коронавірусу

Також країна першою в Європі закрила кордони

Використання масок в Чехії дозволило зменшити темпи поширення коронавірусу
фото pixabay.com

Зростання кількості захворювань на коронавірус у Чеській Республіці «згладжувалося» з тих пір, як уряд країни зробив маски обов'язковими, стверджує вчений Джеремі Ховард з університету Сан-Франциско. Про це пише praguemorning.cz.

Чехія стала однією з перших країн, які застосували жорсткі заходи для боротьби з поширенням COVID-19. Через тиждень після першого випадку зараження влада скасувала всі масові заходи, де передбачається відвідуваність більше 100 чоловік (потім більше 30 і, врешті-решт, більше 2).

Ще через два тижні після перших випадків зараження в країні на місяць оголосили надзвичайний стан.

З 13 березня Чехія першою в Європі закрила кордони: був заборонений виїзд з країни, а в'їзд дозволений тільки тим, хто є громадянином країни або має посвідку на проживання.

Потім країна представила нове правило – в транспорті можна перебувати тільки з закритим ротом і носом (в масці, респіраторі, закривши обличчя шарфом, хусткою). «Правило маски» швидко поширилося на всі закриті громадські місця, а пізніше – і на вулицю. Штраф за порушення – 20 тисяч крон (близько 20 тисяч грн). Багато людей стали шити маски вдома з підручних матеріалів, таких як старий одяг.

Як вважає вчений Джеремі Ховард, зростання кількості випадків захворювання коронавірусом у Чехіїі продовжило «згладжуватися» саме завдяки введенню вимог про маски.

Говард також навів як приклад Південну Корею, Японію і Тайвань. «У Південній Кореї, Японії і Тайвані немає ніяких штрафів за появу без маски. І все ж COVID-19 в цих країнах знаходиться під контролем. Як це сталося? Одна з ключових причин полягає в тому, що там носіння масок на публіці одразу було поширеним явищем», – пояснив Говард.

Станом на 30 березня в Чехії 2896 підтверджених випадків коронавірусу, 17 осіб померли, 11 одужали.

Більше про розвиток пандемії COVID-19 – в матеріалі «Коронавірус у світі: головні новини станом на 30 березня».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті