Пацієнти, що вилікувалися від коронавірусу, є заразними ще мінімум 8 днів – дослідження

Пацієнти, що вилікувалися від коронавірусу, є заразними ще мінімум 8 днів – дослідження

Половина досліджених пацієнтів виділяють вірус навіть після зникнення всіх симптомів

Пацієнти, що вилікувалися від коронавірусу, є заразними ще мінімум 8 днів – дослідження
фото pixabay.com

Вчені провели дослідження з людьми, які повністю вилікувалися від коронавірусу COVID-19 і з'ясували, що вони можуть продовжувати поширювати вірус навіть після негативного тесту. Вони закликають продовжити терміни карантину для всіх людей, яких зараз виписують з лікарень з негативними результатами тестів, пише HighTech Plus.

Згідно з новим дослідженням китайських вчених, половина людей, яких вилікували від легкої форми COVID-19 продовжує поширювати вірус. У таких пацієнтів вже немає симптомів, проте в зразках з ротоглотки зберігаються частинки вірусу. Робота опублікована на сайті Американського торакального товариства.

Пацієнтів, які одужали після коронавірусу, сьогодні діагностують за допомогою аналізу крові. Тест повинен бути негативним, щоб людину виписали з лікарні.

Вчені обстежили 16 таких пацієнтів, яким до виписки провели як мінімум два тести методом ПЛР на наявність COVID-19. Всі вони перехворіли легкою формою COVID-19, середній вік склав 35 років. Вчені аналізували зразки з ротоглотки в різні дні протягом тижня після виписки.

Половина з цих пацієнтів продовжували виділяти вірус навіть після зникнення всіх симптомів, показали спостереження.

Пацієнти залишалися заразними в період від 1 до 8 днів. При цьому слід враховувати, що мова йде тільки про легку форму COVID-19.

«Люди, які перенесли більш серйозне протікання COVID-19, можуть залишатися заразними для оточуючих ще довше», – підкреслили автори.

Результати дослідження мають свої обмеження, однак вчені звернулися до медичної спільноти та влади з проханням продовжити ізоляцію ще на два тижні після одужання. Самоізоляція, як єдиний ефективний на сьогодні захід профілактики, дозволить знизити ризики зараження інших людей, підкреслили науковці.

Нагадаємо, вчені зʼясували причину, чому серед померлих від коронавірусу удвічі більше чоловіків, ніж жінок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті