Уряд дозволив хворим на COVID-19 у невідкладних випадках відвідувати аптеки й магазини

Уряд дозволив хворим на COVID-19 у невідкладних випадках відвідувати аптеки й магазини

Хворі з легкою формою COVID-19 та їх контактні особи можуть виходити з дому за умови використання масок та дотримання відстані не менш як 1,5 метра

Уряд дозволив хворим на COVID-19 у невідкладних випадках відвідувати аптеки й магазини
Фото: clickorlando.com

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №211 від 11 березня «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», відповідно до яких пацієнти з легкою формою захворювання на COVID-19, які перебувають на амбулаторному лікуванні, та їх контактні особи мають право в невідкладних випадках відвідувати аптеки, магазини та заклади охорони здоров'я. Відповідна постанова № 241 від 29 березня оприлюднена на сайті уряду.

«Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають, відвідування громадських місць.

Дозволяється відвідування у невідкладних випадках місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення та закладів охорони здоров’я за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менш як 1,5 метра», – йдеться в тексті постанови.

Водночас Кабмін не дає визначення обставинам, які є невідкладним випадком.

У документі також пояснюється, що самоізоляції потребують ті особи, які мали контакт з хворим на  COVID-19 або хворіють, але не потребують госпіталізації.

Також постановою передбачається, що лікуючий лікар хворого на COVID-19 самостійно визначає строк самоізоляції пацієнта та його контактних осіб.

Нагадаємо: міністерство охорони здоров'я оновило алгоритми надання стаціонарного лікування пацієнтам з COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті