Захворіло у світі
5,559,130
Померло у світі
348,610
Вилікувалось у світі
2,277,087
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
«Укрнафта» переконує Regal Petroleum не купувати «Аркона газ-енергія» через корупційні ризики

«Укрнафта» переконує Regal Petroleum не купувати «Аркона газ-енергія» через корупційні ризики

Ці ризики, зокрема, пов’язані з отриманням «Арконою» спецдозволу на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище

«Укрнафта» переконує Regal Petroleum не купувати «Аркона газ-енергія» через корупційні ризики
фото www.flickr.com/photos/166102065@N05/46163194061/

ПАТ «Укрнафта» направило листа керівництву Regal Petroleum plc з рекомендацією утриматись від купівлі ТОВ «Аркона газ-енергія» через наявність корупційних ризиків, пов’язаних із отриманням «Арконою» спецдозволу на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище. Про це повідомляє пресслужба «Укрнафти».

24 березня 2020 рок устало відомо, що Regal Petroleum plc придбало ТОВ «Аркона газ-енергія» за $8 630 000. Половина цієї суми мала бути сплачена при підписанні угоди, решта – після позитивного для «Аркони» вирішення судових претензій «Укрнафти» до «Аркони» щодо спецдозволу.

«В 2017 році ТОВ «Аркона газ-енергія» отримало спецдозвіл на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище від Держгеонадр без конкурсу або аукціону за суму еквівалентну $144 000, що суттєво нижче його ринкової вартості. При цьому, у виданому спецдозволі запаси природного газу були занижені принаймні в 3 рази порівняно із запасами, зафіксованими Державною комісією України по запасах корисних копалин», – йдеться у повідомленні.

«Укрнафта» зазначила, що коли здійснювала дослідно-промислову розробку Свистунківсько-Червонолуцької площі в 2004-2010 роках, оцінила вартість спецдозволу в $1,7 млн. «Укрнафта» також додала, що в 2014 та 2016 роках зверталась до Держгеонадр задля отримання спецдозволу на це родовище, «проте обидві заявки були безпідставно відхилені регулятором».

У своєму листі «Укрнафта» вказала на те, що ТОВ «Аркона Газ-Енергія» є фігурантом справи в Окружному адміністративному суді м. Києва (№ 826/14653/17), в межах якої «Укрнафта» просить визнати спецдозвіл недійсним. Крім того, обставини видачі спецдозволу на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище є предметом кримінального розслідування з боку НАБУ (№ 52018000000000182), в якому ПАТ «Укрнафта» визнане потерпілою особою.

«Укрнафта» також посилається на журналістське розслідування «Радіо Свобода», яке встановило, що за «Арконою» стоять інтереси людей, пов’язаних з Олексієм Маловацьким, який був юристом Петра Порошенка під час президентських виборів 2014 року, та згодом став членом Вищої ради правосуддя. Під час судового розгляду цієїсправи були зафіксовані факти тиску на суддів з боку Маловацького.

ПАТ «Укрнафта» звернуло увагу менеджерів, акціонерів та інвесторів Regal Petroleum plc, що зважаючи на наявність корупційних ризиків, ця угода може стати предметом відповідних розслідувань згідно з британським Законом про корупцію, FCPA, RICO та іншими міжнародними антикорупційними процедурами.

«Крім того, існує висока імовірність того, що отриманий від Regal Petroleum plc перший транш може бути використаний продавцями та їхніми спільниками для корупційного захисту протиправно отриманого активу в судах та державних установах України під прикриттям репутації публічної британської компанії Regal Petroleum plc», – йдеться у повідомленні.

«Укрнафта» закликала керівництво Regal Petroleum plc переглянути рішення про укладення договору купівлі або не виконувати його.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті