Мільйони людей можуть опинитись за межею бідності через коронавірус – Світовий Банк

Мільйони людей можуть опинитись за межею бідності через коронавірус – Світовий Банк

Експерти називають 24 млн найімовірнішим числом людей, які залишаться в злиднях через пандемію

Мільйони людей можуть опинитись за межею бідності через коронавірус – Світовий Банк
фото pixabay.com

За даними Світового Банку, фінансові наслідки коронавірусу не дозволять майже 24 млн уникнути бідності в Східній Азії та Тихоокеанському регіоні. Про це повідомляє ВВС.

СБ попередив про «значно вищий ризик» серед домогосподарств, які залежать від галузей, які особливо постраждали від COVID-19. До таких відносяться зокрема туризм в Таїланді та на островах Тихого океану, а також виробництво у В’єтнам та Камбоджі.

Банк наполегливо рекомендує регіону інвестувати в розширення заводів з виробництва медичного обладнання, а також пропонувати субсидії на оплату лікарняних, що зможе допомогти утримувати домашні господарства.

Згідно з базовим сценарієм, в 2020 році у всьому регіоні через економічні наслідки пандемії 24 млн людей опиняться за межею бідності, за найгіршого сценарію – 35 млн, з яких 25 млн в КНР. Межа бідності – рівень доходу, нижче від якого є неможливим задоволення основних потреб. Нині вона встановлена на рівні $5,5 на день.

Світовий банк прогнозує, що цього року зростання в країнах, що розвиваються у Східній Азії та Тихоокеанському регіоні уповільниться до 2,1% по базовому сценарію (минулого року показник становив 5,8%).

Банк повідомив, що точні прогнози зробити украй важко через те що ситуація часто змінюється.

«Хороша новина полягає у тому, що у регіону є сильні сторони, які він може використати, але країнам доведеться діяти швидко і в безпрецедентних масштабах», – сказала віце-президент по Східній Азії та Тихоокеанському регіону у Світовому Банку.

Як повідомлялось, глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва заявила, що глобальна економіка наразі перебуває в рецесії через COVID-19.

Очільник Світової організації торгівлі сказав що, згідно з прогнозами, економічний спад і втрати робочих місць через пандемію коронавірусу будуть гіршими, ніж при рецесії 2008 року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті