В Білорусі влада відмовляється вводити карантин, люди ізолюються самі

В Білорусі влада відмовляється вводити карантин, люди ізолюються самі

Напередодні зафіксовано першу смерть в країні від коронавірусу

В Білорусі влада відмовляється вводити карантин, люди ізолюються самі
фото pixabay.com

Поки президент Білорусії Олександр Лукашенко висміює епідемію коронавируса як масовий психоз, пропонуючи проводити профілактику за допомогою горілки і лазні, багато білорусів беруть турботу про своє здоров'я у власні руки, передає Reuters.

В Білорусі на сьогодні 152 підтверджених випадки коронавірусу на 9,4 млн населення. У вівторок було зафіксовано перший летальний випадок від COVID-19.

Країна не закривала кордонів і не вводила карантин для запобігання поширенню епідемії.

Білоруські підприємства продовжують працювати, а влада готується до військового параду з нагоди 75-річчя перемоги.

Тим часом, приватна школа Stembridge, в якій навчається близько 150 учнів, перейшла на дистанційне навчання ще з початку минулого тижня, після того як цю ідею підтримали більшість батьків.

Державні школи, яких більшість, не мають можливості приймати такі рішення, але вже на минулому тижні адміністрації більшості шкіл надали батькам можливість вибирати вільне відвідування, на уроки ходили всього по кілька учнів.

Крім того, багато білорусів вважають за краще обмежити свої соціальні контакти. У березні щоденна кількість пасажирів мінського метр

Багато кінотеатрів, кафе і ресторанів закрилися через відсутність відвідувачів.

«Сьогодні в Білорусі парадоксальна ситуація, коли суспільство робить в рази більше, ніж робить влада, – сказав Андрій Дмитрієв, керівник громадського руху «Говори правду». – Суспільство не довіряє сьогодні державі. Тотальний брак інформації мобілізує людей приймати особисті рішення».

Тим часом президент Лукашенко висміює загальну стурбованість з приводу епідемії, каже, що не робив тестів на коронавірус, і хвалиться тим, що не міняв звичний спосіб життя.

У суботу, зігравши в аматорському хокейному турнірі, Лукашенко заявив, що «краще померти стоячи, ніж жити на колінах».

Білоруська федерація футболу, єдина в Європі, не стала ні скасовувати матчі національного чемпіонату, ні обмежувати присутність на них глядачів. Це рішення принесло несподівані дивіденди – до кінця минулого тижня права на трансляцію білоруських матчів придбали вже десять країн.

«Ми проспиртовані, тому ми цього вірусу не боїмося», – сказав вболівальник Євген.

Білоруське МОЗ в останні десять днів жорстко обмежило надання інформації про поширення коронавірусу. Відомство повідомляє дані про кількість нових випадків раз у кілька днів і перестало публікувати загальну кількість інфікованих.

Першу смерть хворого з коронавірусом влада підтвердила через кілька годин після того, як ряд місцевих ЗМІ повідомили про це з посиланням на родичів.

«Влада вибрала радянську тактику замовчування. Але з нинішнім рівнем розвитку інформаційних технологій це не працює», – вважає політолог Олександр Класковський.

«Влада вибрала тактику замовчування, оскільки  боїться, що карантин може завдати нищівного удару по білоруській економіці, яка і до початку епідемії переживала проблеми», – вважає він.

«Просто скажіть нам правду. Просто почніть з нами розмовляти. Не бійтеся і не панікуйте. Правда – це не страшно», – написала в блозі білоруська вчителька і громадський діяч Анна Северінець.

Більше про ситуацію в країні – в матеріалі «Ніякого карантину і футбольні матчі: Білорусь вибрала власний шлях протидії коронавірусу».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло