+500 грн пенсіонерам та переіндексація пенсій: уряд розробляє програму допомоги

+500 грн пенсіонерам та переіндексація пенсій: уряд розробляє програму допомоги

В разі схвалення парламентом виплати можуть початися вже в квітні

+500 грн пенсіонерам та переіндексація пенсій: уряд розробляє програму допомоги
фото DR

Кабінет міністрів України на засіданні 1 квітня підтримав соціальні ініціативи президента Володимира Зеленського, що спрямовані на захист пенсіонерів та інших вразливих верств населення у зв’язку з глобальною кризою, спричиненою поширенням COVID-19. Про це написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль в офіційному Телеграм-каналі.

Зокрема, він назвав три ключові пункти, які вимагають швидкого реагування:

1.Встановлення з 1 квітня щомісячної виплати в розмірі до 500 грн пенсіонерам, що старші 80 років і розмір пенсії яких не перевищує 9 205 грн.

2.Визначення порядку виплати разової допомоги у сумі 1000 грн для пенсіонерів, розмір пенсії яких не перевищує 5000 грн, а також деяким вразливим категоріям осіб.

3.Проведення індексації пенсій з травня на 11%. Середній розмір підвищення становитиме 260 грн.

«Ці ініціативи потребують ухвалення змін до бюджету, який ми наразі доопрацьовуємо разом із народними депутатами. Пенсіонери та малозахищенні особи перш за всіх потребують допомоги. Тому очікуємо наступного тижня підтримки бюджету Верховною Радою, щоб розпочати виплату разової допомоги вже у квітні», – зазначив прем’єр.

Як повідомляла прес-служба Офісу президента, влада складе списки малозабезпечених категорій громадян, щоб надати фінансову допомогу найбіднішим українцям під час карантину. Про це йшлося на щоденній селекторній нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського щодо боротьби з поширенням коронавірусу.

«Ми бачимо, що карантин потрібен. Я впевнений, що він врятує багато життів. Однак уряд мусить знайти кошти, щоб допомогти найбіднішим українцям. Складіть список якомога швидше, і давайте розрахуємо, скільки грошей ми можемо виділити», – звернувся президент до прем’єр-міністра.

Нагадаємо, Шмигаль планує внести до парламенту оновлений проєкт держбюджету за тиждень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті