«Газпром» удвічі скоротив транзит газу через Україну в першому кварталі року

«Газпром» удвічі скоротив транзит газу через Україну в першому кварталі року

Оператор ГТС протранзитував 11,1 млрд куб. м газу за січень-березень

«Газпром» удвічі скоротив транзит газу через Україну в першому кварталі року
Фото: facebook.com/tsoua2020

За підсумками першого кварталу 2020 року транзит газу через газотранспортну систему (ГТС) України склав 11,1 млрд куб, що на 53% менше у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Про це повідомляє пресслужба Оператора ГТС (ОГТС).

«Обсяги транзиту зменшились фактично в 2 рази порівняно з середнім значенням січня-березня за 2014-2019 роки», – сказано в повідомленні.

Водночас наголошується, що з початку 2020 року потужності для транзиту газу з РФ повністю оплачені ПАТ«Газпром» відповідно до нової транзитної угоди та в розрахунку 65 млрд куб. м на рік (178 млн куб. на добу).

Згідно повідомленню, загалом за січень-березень 2020 року в західному напрямку було протранзитовано 9,8 млрд куб. м газу, що на 7,2 млрд куб. м або 42% менше за результати цього ж періоду роком раніше.

У південному (балканському) напрямку з початку 2020 року обсяги транзиту скоротилися на 70% та склали 1,2 млрд куб. м газу. Зокрема, транзит до Румунії через ГВС «Орловка» становив 0,3 млрд куб. м (-90%), а до Молдови – 0,9 млрд куб. м (-10%). Зниження обсягів транзиту трансбалканським коридором значною мірою зумовлене запуском обхідного газогону «Турецький потік».

Нагадаємо: ОГТС протранзитував перші обсяги газу через Україну по маршруту Угорщина – Словаччина в рамках послуги транзиту на короткі відстані «short-haul». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті