МОЗ України затвердило єдиний протокол лікування хворих на COVID-19

МОЗ України затвердило єдиний протокол лікування хворих на COVID-19

Розробники документу спиралися на досвід інших країн

МОЗ України затвердило єдиний протокол лікування хворих на COVID-19
Максим Степанов
фото МОЗ

Міністерство охорони здоров’я запровадило єдиний державний протокол лікування хворих на коронавірус COVID-19. Відповідний документ ініційований новим міністром охорони здоров’я Максимом Степановим, йдеться в офіційному Телеграм-каналі МОЗ «Коронавірус_інфо».

Зазначається, що документ був підготовлений за два дні роботи Степанова на посту очільника відомства.

«Уже зараз усі медики країни отримують чіткий алгоритм лікування хворих. На жаль, від цього вірусу немає щеплення чи ліків. Більше того, не застрахований ніхто, і захворіти може кожен. Але багато країн, які зіткнулися з цим невидимим ворогом раніше за Україну, вже мають ефективні напрацювання у боротьбі з хворобою, спричиненою новим коронавірусом. І ми встановили стандарт лікування, який базується на досвіді цих країн», – заявив Максим Степанов.

Протокол призначений для всіх медичних працівників, які надають медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою.

Його мета – встановити чіткий алгоритм призначення та застосування лікарських засобів для лікування груп пацієнтів з підтвердженим зараженням коронавірусною інфекцією СOVID-19 при середньотяжкому, тяжкому та критичному її перебігу, наголошується в повідомленні.

Документ розміщений на сайті МОЗ.

Відповідальність за виконання цього протоколу покладається на керівників департаментів з питань охорони здоров'я обласних держадміністрацій та міських адміністрацій міст Київ і Севастополь.

Також повідомлялося, що МОЗ налагодив співпрацю мобільних бригад з приватними лабораторіями, і серійне виробництво вітчизняних ПЛР-тестів буде налагоджено наступного тижня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло