Стало відомо, на допомогу яким країнам підуть перші $1,9 млрд Світового банку
СБ вважає, що під найбільшим ризиком зараз опинилися найбідніші країни, що розвиваються

Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила першу групу операцій з екстреної допомоги країнам, що розвиваються, в різних регіонах світу з використанням спеціального механізму оперативної допомоги, повідомляється на сайті Світового банку.
Ця перша група проектів з бюджетом $1,9 млрд передбачає надання допомоги 25 країнам, а більш ніж в 40 країнах триває розгортання нових операцій за прискореною процедурою.
Крім того, в даний час Світовий банк веде по всьому світу роботу p перенаправлення коштів в рамках вже фінансованих ним проектів загальним обсягом до $1,7 млрд, в тому числі шляхом реструктуризації, використання компонентів діючих проектів для вжиття екстрених у всіх регіонах світу.
Група Світового банку готова надати протягом найближчих 15 місяців ще до $160 млрд на підтримку боротьби з COVID-19 і активізувати процес відновлення економіки. Мета цієї масштабної економічної програми – надати підтримку малим і середнім підприємствам, а також допомогти захистити бідні та вразливі групи населення.
«Ми докладаємо зусиль до того, щоб зміцнити здатність країн, що розвиваються, протистояти пандемії COVID-19. Ми вже розгортаємо відповідні програми у сфері охорони здоров'я більш ніж в 65 країнах. Цілком ймовірно, найбільше постраждають найбідніші і найвразливіші країни», – зазначив президент Групи Світового банку Девід Малпасс.
«Цей пакет заходів екстреної допомоги допоможе рятувати людські життя в країнах, де ми ведемо роботу, включаючи способи зміцнення національних систем охорони здоров'я та підготовки до можливих повторних хвиль поширення цього вірусу», – підкреслив керуючий директор Світового банку з питань операційної діяльності Аксель ван Тротсенбург.
У числі перших були, зокрема, схвалені такі проекти:
- Африка.
- Ефіопія – $82 млн
- Демократична Республіка Конго – $47 млн
- Східна Азія та Тихоокеанський регіон.
- Монголія – $26,9 млн
- Камбоджа – $20 млн.
- Європа і Центральна Азія.
- Таджикистан – $11,3 млн
- Киргизстан – $12,15 млн
- Латинська Америка і Карибський басейн.
- Найбідніша країна регіону – Гаїті – отримає $20 млн
- Еквадор – $20 млн
- Близький Схід і Північна Африка.
- Ємен – $26,9 млн
- Джібуті – $5 млн
- Південна Азія.
- Афганістан – 100 млн
- Індія – $1 млрд
- Пакистан – $200 млн
Міжнародна фінансова корпорація (IFC) надає фінансові кошти обсягом $8 млрд в якості допомоги приватним компаніям, що постраждали від пандемії. IFC вже оперативно формує групу приблизно з 300 компаній в різних країнах, що розвиваються.
Проведені IFC заходи включають фінансування торгівлі і надання коштів на поповнення оборотного капіталу партнерським фінансовим установам. На даний момент IFC зарезервувала $545 млн за 470 операціями в рамках своєї Глобальної програми фінансування торгівлі, причому 54% цієї суми припадає на країни з низьким рівнем доходу і нестабільні країни, а 29% – на країни Африки.
За матеріалами inform.kz
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].