Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Путін обвинуватив Саудівську Аравію в обвалі цін на нафту

Путін обвинуватив Саудівську Аравію в обвалі цін на нафту

Президент РФ запропонував ОПЕК+ знизити нафтодобування на 10 млн барелів

Путін обвинуватив Саудівську Аравію в обвалі цін на нафту
Владімір Путін
фото www.flickr.com/photos/aleshru/6921872448

Президент Владімір Путін запропонував країнам-учасницям ОПЕК + скоротити загальні обсяги добування нафти на 10 млн барелів на добу від рівня першого кварталу 2020 року. Про це повідомляє DW.

«Звичайно, це все повинно відбуватися по-партнерськи» – заявив Путін.

За його словами, Росія не прагне до того, щоб ціни на нафту були «занадто високими», а хоче уникнути того, щоб вони були «занадто низькими». Російський лідер назвав комфортною ціною для РФ $42 за барель, з розрахунку на цю ціну зверстаний російський бюджет.

Путін також заявив, що причина обвалу цін – вихід Саудівської Аравії з угоди ОПЕК +, збільшення видобутку і готовність цієї країни надати знижки на нафту, щоб «позбутися конкурентів, які видобувають сланцеву нафту». Він зазначив, що Росія такої мети не ставить і хоче враховувати інтереси всіх партнерів.

МЗС Саудівської Аравії назвало недостовірною інформацію Путіна про те, що королівство вийшло з угоди ОПЕК +, щоб усунути конкурентів, які видобувають сланцеву нафту.

Нагадаємо: раніше Дональд Трамп заявив, що він очікує, що Саудівська Аравія і Росія знизять видобуток приблизно на 10 млн барелів на добу.

Як повідомлялось, агентству Reuters вдалось дізнатись, що США поки не знають формальних подробиць про плани Саудівської Аравії і Росії скоротити пропозицію нафти і не проситимуть американських нафтовиків піти на зустріч і також обмежити видобуток.

Саудівська Аравія також розглядає можливість зниження видобутку нафти до рівня нижче 9 млн барелів на добу (б/д), однак лише за певних умов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті