Росія хоче перетворити коронавірус на політичну зброю і скасувати санкції – Кислиця
РФ намагалася протягнути в ООН власний проєкт резолюції, але більшість країн її не підтримали

Російські дипломати намагаються використати ситуацію з коронавірусом для просування власних пропагандистських меседжів. Про це в інтерв'ю «Голосу Америки» сказав постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.
Проєкт резолюції щодо коронавірусу, який Росія намагалася провести через Генасамблею ООН, містив формулювання щодо скасування міжнародних санкцій.
«Те, що Москва розробляє багторівневі та багатокрокові плани – це факт», – відзначив Кислиця.
«Частина «ковідного» плану РФ – це використати коронавірус, щоб посилити протиріччя всередині Євросоюзу, і тим самим його розвалити, принаймні політично», – заявив постпред України.
Як відомо, Генасамблея ООН ухвалила Резолюцію про глобальну солідарність у боротьбі з COVID-19, яку інціювали Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія, Гана, Індонезія, Сінгапур. Резолюція вказує на «безпрецедентні наслідки» пандемії та закликає до «посилення міжнародної кооперації з метою стримати, пом'якшити наслідки та перемогти» хворобу. Україна була співатором цієї резолюції.
Але Росія перед цим представила власний проєкт резолюції щодо COVID-19, який містив вимогу щодо скасування міжнародних санкцій. Україна заблокувала проєкт. Київ підтримали Грузія, США, Велика Британія, ЄС та інші країни.
«В умовах глобальної кризи, коли світу особливо потрібна єдність, РФ вирішила скористатися ситуацією для просування власних вузькополітичних інтересів», – йдеться у заяві МЗС.
«Ігноруючи відсутність підтримки абсолютної більшості держав-членів ООН, Російська Федерація подала паралельний проєкт резолюції, головний посил якого, попри включення до його назви питання COVID-19, закликає до скасування обмежувальних заходів, що були запроваджені у відповідь на вчинення нею найтяжчого міжнародного злочину – збройної агресії», – йдеться у заяві українського МЗС.
ЄС виступив проти російського тексту документа за кілька хвилин до кінця голосування, зазначив Кислиця, оскільки працював над виробленням спільної формули, яка би дозволила всім країнам приєднатися.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].